Ogłoszenia duszpasterskie 26 grudzień 2018

1. Radość Bożego Narodzenia w Kościele przedłużamy na 8 dni, tzw. Oktawę. W dniu dzisiejszym patronuje nam św. Szczepan – pierwszy męczennik, który przypomina, iż prawda o Zbawicielu warta jest największej ludzkiej ofiary.
2. 27 grudnia, tj. w czwartek w liturgii wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelistę. W tym dniu na Mszy Św. kapłan błogosławi i podaje wiernym wino.
3. 28 grudnia w liturgii wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tego dnia o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę Św. rodziców z małymi dziećmi. Zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
4. Następna niedziela to uroczystość Świętej Rodziny – która jest dla nas wzorem jak my mamy żyć w rodzinie i przez rodzinę.
5. Wyrażam wdzięczność rodzicom dzieci I-komunijnych za zaangażowanie, pracę i przygotowanie scenerii w kościele na święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za pomoc i miłą chęć współpracy.
6. Od piątku, tj. od 28 grudnia rozpoczyna się w naszej parafii wizyta duszpasterska – kolęda. Pragniemy odwiedzić naszych parafian aby zanieść do ich domów i rodzin modlitwę i Boże błogosławieństwo. Chcemy spotkać się z wiernymi, aby swoją obecnością po prostu im pomóc. I to jest zasadniczy i fundamentalny cel wizyty duszpasterskiej. Odwiedziny duszpasterskie są zawsze miłą okazją, aby włączyć wiernych w życie wspólnoty parafialnej. Jest w naszej parafii wiele ukrytych talentów. Kolęda ma także służyć zbliżeniu się duszpasterza do powierzonych jego trosce parafian i odwrotnie. Prosimy o obecność wszystkich członków rodziny. Zależy nam również w tym czasie na uczestnictwie dzieci i młodzieży. Prosimy również aby mieszkaniec domu odprowadził kapłana do swego sąsiada. Wyjście gospodarza na zewnątrz posesji, otwarta furtka jest dla nas zawsze miłym gestem zaproszenia.
7. Mówiąc o życiu parafialnym nie można pominąć troski parafian o utrzymanie Kościoła – tej wspólnoty. Wygląd kościoła, jego utrzymanie, otoczenie, podatki, ubezpieczenia spoczywają na każdym z nas. To od nikogo innego tylko od nas zależy jak parafia funkcjonuje i ile jest wykonywanych prac.
8. Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.00. Prosimy o przywóz kapłana do poszczególnych miejscowości.
9. Porządek wizyty duszpasterskiej:

Piątek, 28 grudzień:
9.00 Antoniów i Antoniów – Kolonia
15.30 Al. Niepodległości (1 kapłan)
15.30 Ul. Ogrodowa (1 kapłan)
15.30 Ul. Kolejowa (1 kapłan)

Sobota, 29 grudzień:
9.00 Klarów
15.30 ul. Klarowska 11 i 11A (1 kapłan)
15.30 Partyzancka 60A i Agronomówka (1 kapłan)