Ogłoszenia duszpasterskie 25 X 2020 r.

  1.  Przeżywamy obecnie w Kościele 30 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W niedzielę, 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godz. 12.00 nie będzie mszy świętej  w kościele. Msza św. będzie sprawowana w kaplicy cmentarnej. Ze względu na czas pandemii zachowujemy wszelkie obowiązujące zalecenia sanitarne. Nie będzie również w tym dniu procesji na naszym cmentarzu parafialnym.
  3. 2 listopada, w poniedziałek wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w tym dniu będą sprawowane o godz. 9.00, 12.00 i 17.00. O godz. 12.00 gromadzimy się na liturgii mszy św. na naszym cmentarzu parafialnym w kaplicy. Również w tym dniu nie będzie procesji na cmentarzu. O godz. 11.30 przed mszą św. odmówimy cząstkę różańca polecając naszych bliskich zmarłych w tradycyjnych wypominkach.
  4. Stolica Apostolska rozszerza odpust zupełny w intencji zmarłych na cały miesiąc listopad. Spełniamy następujące warunki: nawiedzamy cmentarz, ewentualnie kościół (miejsce święte); korzystamy z sakramentu pokuty; przyjmujemy Komunię Św. i modlimy się w intencji Ojca Św.
  5. Od wtorku, 3 listopada do 21 listopada po mszy św. o godz. 17.00 naszym bliskim zmarłym ofiarujemy modlitwę różańcową. Przypominamy – kartki wypominkowe składamy do skrzynki, która jest umieszczona przy stoliku z prasą katolicką. 1 i 2 listopada można również składać kartki wypominkowe na cmentarzu przy kaplicy. Tradycyjnie, ofiary zebrane z tacy w kościele i na cmentarzu 1 i 2 listopada będą przeznaczone na opłatę za śmieci z cmentarza parafialnego.
  6. Wyrażamy wdzięczność wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary, które są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.
  7. W przyszłą niedzielę nie będzie mszy św. w Starościcach. Zapraszamy do uczestnictwa i modlitwy w kaplicy cmentarnej.