Ogłoszenia duszpasterskie 25 VIII 2019

Przeżywamy obecnie w Kościele 21 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

W poniedziałek, 26 sierpnia przeżywamy uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Św. w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00 i o godz. 18.00. Zapraszamy. Natomiast w dniu dzisiejszym w kaplicy w Starościcach o godz. 12.00 będzie sprawowana Suma Odpustowa. W ten sposób pragniemy uczcić Najśw. Maryję Pannę Częstochowską.

Za tydzień ostatnia niedziela czasu wakacji. Naszym miłym gościom, którzy przebywali w naszej parafii, brali udział w liturgii Mszy Św. dziękujemy za świadectwo wiary i wyraz kultury chrześcijańskiej. Życzymy im błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Za tydzień, w I Niedzielę miesiąca września po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.

Przypominamy, iż od I Niedzieli września będzie sprawowana Msza Św. o godz. 10.45. Zapraszamy w szczególny sposób na tę Eucharystię dzieci wraz z rodzicami. Odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

Dzieci i młodzież z naszej parafii są zaproszeni aby skorzystać z sakramentu pokuty przed rozpoczęciem roku szkolnego na sobotę na godz. 17.00.

8 września, w niedzielę o godz. 12.00 w sposób uroczysty podziękujemy Panu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Siewnej za tegoroczne plony. Odbędą się dożynki gminne.

Dziś po Mszach Św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek Tornister pełen uśmiechów na potrzeby lubelskiej Caritas dla wielodzietnych i najuboższych rodzin. W imieniu dzieci dziękujemy za pomoc.

W przyszłą niedzielę ofiary będą zbierane do puszek z przeznaczeniem na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

Serdecznie dziękujemy naszym wiernym za złożone ofiary, które są przeznaczone na spłatę długu za ogrodzenie cmentarza parafialnego.

 

Zaproszenie Metropolity Lubelskiego

na uroczystości Maryjne

 

Umiłowani w Chrystusie Panu!

 

W mocy Ducha Świętego przygotowujemy się do III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Pragniemy, aby nasz Kościół lokalny stawał się domem i szkołą komunii, czyli jedności i wspólnoty, mającej swój fundament w Eucharystii. Eucharystia bowiem jednoczy nas ściśle z Chrystusem, a jednocześnie łączy z naszymi braćmi i siostrami. Co więcej, posyła nas, abyśmy dawali świadectwo Ewangelii przez wiarę i miłość.

 

Nieocenioną Nauczycielką wiary i miłości jest Najświętsza Maryja Panna, czczona w wielu sanktuariach maryjnych, także w naszej archidiecezji. Dzieło odnowy synodalnej będziemy polecać Jej wstawiennictwu podczas wrześniowych uroczystości Maryjnych w Wąwolnicy i Chełmie oraz w październiku, w nowym Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie.

 

Zachęcam do udziału w tradycyjnych pielgrzymkach pieszych do Wąwolnicy i do Chełma. W obu sanktuariach pobłogosławione zostaną wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności wobec Stwórcy za tegoroczne plony.

 

Tegorocznym uroczystościom Maryjnym w Wąwolnicy w niedzielę, 1 września o godz. 12.00 będzie przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

 

W święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w niedzielę, 8 września o godz. 11.30, zgromadzimy się wokół Bazyliki Mariackiej na Górze Chełmskiej. Naszej modlitwie przewodniczył będzie Kardynał Stanisław Dziwisz, najważniejszy świadek pontyfikatu św. Jana Pawła II.

 

W dniu 7 października, w poniedziałek o godz. 18.00 spotkamy się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie przy ul. Bursztynowej. Odpustowej Eucharystii będzie przewodniczył pochodzący z naszej archidiecezji Biskup Jan Sobiło z Zaporoża na Ukrainie.

 

Niech Duch Święty prowadzi nas wspólną drogą na spotkanie Chrystusa, którego odnajdujemy w ramionach Matki Bożej, czczonej w Wąwolnicy, Chełmie i w Lublinie.

 

Wszystkim z serca błogosławię

 

Wasz Biskup Stanisław

 

Lublin, Wspomnienie Matki Bożej Królowej, 22 sierpnia 2019 r.