Ogłoszenia duszpasterskie 24 XI 2019

  1. Dziś przypada ostatnia niedziela roku liturgicznego, a jest to uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Pragniemy i my ofiarować Jezusowi Chrystusowi naszą drogę życia, samych siebie a nawet nasze niedoskonałości. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząc swoje święto patronalne.
  2. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu, tj. 8 grudnia. Zakończenie rekolekcji wraz ze spowiedzią odbędzie się we wtorek 10 grudnia.
  3. Zwyczajem lat ubiegłych od I Niedzieli Adwentu w naszej parafii można będzie nabyć świece wigilijne. Świece są w cenie 6, 14 i 16 zł.
  4. Przez cały okres Adwentu odbywa się przed kościołami zbiórka do puszek; jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  5. W przyszłą niedzielę – I miesiąca grudnia po Mszy Św. o godz. 12.00 odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 17.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej i poszczególnych grup z naszej parafii: Krąg Biblijny, Akcja Katolicka, Legion Maryi, Koła różańcowe. Spotkanie odbędzie się w klimacie imieninowym.
  7. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na seminarium duchowne.
  8. Caritas Archidiecezji Lubelskiej zwraca się do parafian o zbiórkę ziemiopłodów. Jest to dla nas szczególny rodzaj prośby ponieważ wiemy, że ta darowizna jest owocem Państwa ciężkiej pracy. Z przekazanych przez Państwa plonów (chodzi o ziemniaki) zostaną przygotowane posiłki dla potrzebujących wydawane w jadłodajni „Anielska Przystań”, którymi są osoby samotne, starsze, niepełnosprawne oraz podopieczni Ośrodka Dla Osób Bezdomnych. Wyrazy podziękowania w imieniu potrzebujących, podopiecznych przekazuje ks. Wiesław Kosicki – dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Gwoli informacji – bardzo prosimy aby ziemniaki były przekazane w workach.
  9. Składamy wyrazy podziękowania naszym wiernym za przekazane artykuły szkolne, które pomogą naszym rodakom na Ukrainie i Białorusi rozwijać się i zdobywać wiedzę. Bóg zapłać.
  10. W dniu wczorajszym ministranci z naszej parafii zajęli trzecie miejsce w dekanalnym turnieju Liturgicznej Służby Ołtarza w halowej piłce nożnej. Serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, że młodzi ludzie wykazują inicjatywę i chęci będąc we wspólnocie parafialnej.
  11. W Gościu Niedzielnym jest umieszczony kalendarz na nowy rok. Cena Gościa Niedzielnego wynosi 6 zł.