Ogłoszenia duszpasterskie 24 X 2021 r.

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele 30 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Już za tydzień, 1 listopada, w poniedziałek obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00 i 9.30. Na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 11.30 odmówimy różaniec za zmarłych spoczywających w tym świętym miejscu. O godz. 12.00 będzie sprawowana msza św., po liturgii Eucharystii odbędzie się procesja przez nasz cmentarz parafialny z poszczególnymi stacjami. Tego dnia nie będzie mszy św. po południu o godz. 17.00.
  3. 2 listopada, tj. we wtorek wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i 17.00. O godz. 12.00 na liturgię mszy św. gromadzimy się na naszym cmentarzu parafialnym.
  4. W dniach 1-8 listopada możemy uzyskać odpust ofiarując go za naszych bliskich zmarłych. Spełniamy następujące warunki: nawiedzamy cmentarz, ewentualnie kościół (miejsce święte), korzystamy z sakramentu pokuty, przyjmujemy Komunię Św. i modlimy się w intencjach Ojca Świętego.
  5. Miesiąc listopad jest poświęcony naszym bliskim zmarłym. Modlimy się również za nich imiennie polecając ich w tradycyjnych wypominkach. Zachęcamy wszystkich do tej formy modlitwy. Kartki wypominkowe można nabyć już od dzisiaj w naszym kościele. Są one umieszczone na stoliku z prasą katolicką. Na kartce wypominkowej można sobie zapisać konkretny dzień modlitwy za zmarłych. Datę podajemy od 3 listopada do 14 listopada.
  6. W tym okresie porządkujemy cmentarze, bardzo często sprzątanie cmentarza polega na tym, że zbieramy śmiecie w jeden worek i jest tam szkło, plastik i odpady organiczne. Bardzo nam zależy na segregowaniu śmieci. Należy oddzielić plastik, szkło i odpady organiczne, czyli to wszystko co jest zielone. Dbamy o czystość, estetykę i wygląd miejsca świętego. Czynimy to po to, aby wspólnie sobie pomóc i ukazać jednocześnie, że cmentarz to miejsce dla nas wyjątkowe, święte i zadbane od strony czystości. Bardzo proszę o właściwe zachowanie w tym czasie i czytanie regulaminu.
  7. Wyrażamy wdzięczność wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary, które są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.
  8. W przyszłą niedziele ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na misje święte.
  9. W bieżącym tygodniu chcemy umieścić odnowione tabernakulum w kaplicy cmentarnej. Bliższe informacje na ten temat zostaną przekazane już za tydzień.