Ogłoszenia duszpasterskie 23 XII 2018

1. Dzisiejszą, IV Niedzielą Adwentu wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Jutro, w poniedziałek 24 grudnia – wigilia Bożego Narodzenia. W naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną i chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych czy braci w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela (Ewangelia wg św. Łukasza) oraz łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu; tradycyjnie też zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 23.30 odśpiewamy Nowennę do Bożego Narodzenia.
2. Tradycyjnie 24 grudnia na liturgii Mszy Św. o godz. 8.00 modlimy się za tych bliskich zmarłych, którzy odeszli w tym roku do wieczności i zabraknie ich przy stole wigilijnym. Zapraszamy rodziny na Mszę Św.
3. Pasterka tradycyjnie o północy, o godz. 24.00. Serdecznie zapraszamy naszą orkiestrę, aby uświetniła liturgię Eucharystii swoją obecnością. W Starościcach Pasterka będzie odprawiona o godz. 22.00. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia (są to matki samotnie wychowujące dzieci).
4. Msze Św. w Boże Narodzenie i w drugi dzień świąt będą odprawiane jak w każdą niedzielę.
5. Są jeszcze do nabycia świece wigilijne (wprawdzie jest ich niewiele). Zapraszamy.
6. Prasa katolicka, świąteczna „Niedziela” i „Gość Niedzielny” są o podwójnych numerach. Cena „Niedzieli” wynosi 10 zł. Umieszczony jest w niej kalendarz ścienny z papieżem Franciszkiem, śpiewnik z kolędami i rytuałem wieczerzy wigilijnej oraz płyta audio z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego. „Gość Niedzielny” – cena 8 zł. Znajduje się w nim Szopka Bożonarodzeniowa wraz z modlitwami przy stole wigilijnym.