Ogłoszenia duszpasterskie 23 X 2022 r.

1. Przeżywamy obecnie w Kościele 30 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Powoli zbliżamy się do uroczystości Wszystkich Świętych i dnia Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym czasie porządkujemy nasze cmentarze. Bardzo nam zależy na segregowaniu śmieci, należy oddzielić plastik, szkło i odpady organiczne, czyli to wszystko, co jest zielone. Dbamy wszyscy o czystość, estetykę i wygląd miejsca świętego, a chodzi o cmentarz. Na obecny czas cmentarz jest uporządkowany z odpadów cmentarnych. W ubiegłym tygodniu zostały wywiezione śmiecie cmentarne. Koszt wywozu śmieci wyniósł wraz z transportem 2130 zł. Bardzo proszę o właściwe zachowanie się na cmentarzu i czytanie regulaminu cmentarnego.
  3. Miesiąc listopad jest poświęcony naszym bliskim zmarłym. Modlimy się również za nich imiennie polecając ich w tradycyjnych wypominkach. Zachęcamy państwa do tej formy modlitwy. Kartki wypominkowe można nabyć już od dzisiaj w naszym kościele. Są one umieszczone na stoliku z prasą katolicką. Na kartce wypominkowej można sobie zapisać konkretny dzień modlitwy za zmarłych. Datę podajemy od 3 listopada do 14 listopada.
  4. W zakrystii są do nabycia Kalendarze maryjne. Zapraszamy zainteresowanych. Cena jednego egzemplarza wynosi 9 zł.
  5. W dniu dzisiejszym w całej naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek na Fundusz Solidarności Misyjnej.