Ogłoszenia duszpasterskie 23 VI 2019

 1. Przeżywamy obecnie w Kościele 12 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
 2. Rozpoczął się okres wakacji. Życzymy naszej dyrekcji, nauczycielom, dzieciom i młodzieży dobrego odpoczynku. Pamiętajmy – każda niedziela jest dla nas drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez modlitwy, obecności Pana Boga w Eucharystii tak łatwo się można zagubić.
 3. W bieżącym tygodniu w liturgii wspominamy:

 w poniedziałek, 24 czerwca Narodzenie Św. Jana Chrzciciela

          w piątek, 28 czerwca czcimy Najśw. Serce Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

 1. W czwartek, 27 czerwca gromadzimy się na Mszy Św. o godz. 18.00 – zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją wokół świątynii oraz poświęcenie wianków i ziół.

         Ołtarze przygotują:

         I – Koła różańcowe, II – Akcja Katolicka, III – Krąg Biblijny, IV – Starościce

 1. 29 czerwca, tj. w sobotę czcimy w liturgii Św. Apostołów Piotra i Pawła. Naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Św. Msze Św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 9.00 i o 18.00. Ofiary z tego dnia są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. W ubiegłą sobotę na cmentarzu były zbierane ofiary na wywóz śmieci z cmentarza parafialnego. Zebraliśmy na ten cel 1048 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. Na naszym cmentarzu parafialnym trwają ciągle prace jeżeli chodzi o ogrodzenie tego cmentarza. Dziękujemy ofiarodawcom za przekazywane ofiary na ten cel. Dziękujemy również tym osobom, które angażują się na rzecz naszej parafii. Prosimy zawsze o zrozumienie i pomoc.
 4. W dzisiejszą niedzielę, we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”. Decyzją biskupów, będzie to modlitwa wynagradzająca – ekspiacja – za świętokradztwa i profanacje, które miały miejsce w naszym kraju.
 5. Dziękujemy wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom za przekazane ofiary na rzecz seminarium duchownego w Lublinie.
 6. W dniu 28 czerwca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Badania są dostępne dla pań od 50 do 69 roku życia.
 7. Towarzystwo Przyjaciół Milejowa zaprasza chętnych na wyjazd szlakiem czterech religii. W programie zwiedzanie m.in.: Tykocina, Białegostoku, Sokółki, Bohonik, Supraśla, Drohiczyna i Góry Grabarki. Wyjazd w dniach 29-30 czerwca (sobota i niedziela). Koszt 300 zł od osoby. W cenie przejazd klimatyzowanym autokarem, nocleg, wyżywienie, ubezpieczenie i bilety wstępu. Zapisy u Andrzeja Dyczewskiego, zostało jeszcze tylko 6 wolnych miejsc.