Ogłoszenia duszpasterskie 23 II 2020

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele 7 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W tym tygodniu, 26 lutego, w Środę Popielcową rozpoczyna się w Kościele święty czas Wielkiego Postu. Pamiętajmy – w Popielec obowiązuje nas post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu do syta jednego posiłku w ciągu dnia. Msze Św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.00 i 17.00. W Starościcach Msza Św. będzie sprawowana o godz. 15.00. W Środę Popielcową na znak podjęcia trudu nawrócenia podczas wszystkich mszy św. dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Od Środy Popielcowej do 1 marca, czyli do niedzieli obchodzone są w Kościele Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.
  3. W głębokim i należytym przeżyciu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. W każdy piątek przychodzimy na godz. 16.30 aby wraz z Chrystusem przebyć Drogę Krzyżową. Gorzkie Żale będą odprawiane po Sumie w każdą niedzielę. Gromadzimy się licznie w świątyni. Nabożeństwo to upamiętnia Mękę i Śmierć Zbawiciela.
  4. Przypominamy naszym wiernym, iż w każdy piątek w Wielkim Poście tradycyjnie będą zbierane ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego. Wierni, którzy nie będą mogli uczestniczyć w liturgii Mszy Św. będą mogli złożyć ofiarę przed kościołem po Drodze Krzyżowej.
  5. W przyszłą niedzielę – pierwszą w miesiącu marcu – odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  6. Przypominamy – od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu rozpoczynają się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych. Nauki będą prowadzone po Mszy Św. o godz. 17.00 w salce katechetycznej.
  7. Od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu będą zbierane ofiary do puszek na Wielkopostne Dzieło Pomocy, tzw. jałmużna wielkopostna. Środki zgromadzone podczas jałmużny będą przeznaczone na remont ośrodka Domu Zawierzenia Caritas w Firleju. Ośrodek ten już od lat służy jako miejsce organizacji kolonii letnich i zimowisk dla kilkuset dzieci i młodzieży z terenu naszej Archidiecezji oraz dzieci polonijnych z Białorusi i Ukrainy.
  8. Wczoraj, 22 lutego obchodzona była 89 rocznica objawień, powstania i czci obrazu Miłosierdzia Bożego. Jezus obiecał, że dusza, która czcić będzie ten obraz nie zginie, obiecuje też tu na ziemi zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a szczególnie bronić jej będzie w godzinie śmierci.