Ogłoszenia duszpasterskie 22 X 2023 r.

1. Przeżywamy obecnie w Kościele XXIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Już niewiele czasu dzieli nas od uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Chcemy przypomnieć, iż nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w okazałych pomnikach, stawianiu zniczy czy kwiatów nagrobnych; ale chrześcijanin modli się za zmarłych, ofiarowując Msze Święte, uzyskując odpust w ich intencji, modlimy się również w kościele szczególnie w miesiącu listopadzie imiennie za zmarłych, polecając ich w tradycyjnych wypominkach.
  3. Karty wypominkowe są umieszczona na stoliku przy prasie katolickiej.
  4. Przypominamy i prosimy o segregację śmieci cmentarnych. Na jedno miejsce składujemy szkło i plastik, a na drugie wszystko co jest zielone (trawa, liście).
  5. Informujemy, iż olej grzewczy został zakupiony i cały zbiornik jest napełniony tym olejem. Zakupiono 1232 litry. Zapłacono 6652 zł. Zebrano pieniędzy na ten cel 6720 zł. Informujemy, iż zebrane ofiary pokryły koszty związane z zakupem oleju.
  6. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Maryjne na rok 2024. W naszej parafii ciszą się dużym zainteresowaniem. Cena kalendarza wynosi 9 zł.
  7. W dniu dzisiejszym decyzją Księdza Arcybiskupa, przed kościołami całej naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek przeznaczone na Fundusz Solidarności Misyjnej (pomagamy misjonarzom, misjonarkom i tym, którzy trudzą się nad dziełem ewangelizacji, by Ewangelia była głoszona wszędzie tam, gdzie nie poznano jeszcze osoby Jezusa Chrystusa).
  8. W dzisiejszą niedzielę odbywa się liczenie wiernych – Dominicantes i Communicantes (uczęszczających do kościoła i przystępujących do Komunii Świętej.