Ogłoszenia duszpasterskie 22 V 2022 r.

1. Obecnie w Kościele przeżywamy wspólnie VI Niedzielę Wielkanocną.
  2. W sobotę, 28 maja o godz. 17.00 młodzież z naszej wspólnoty parafialnej z klas ósmych przystąpi do sakramentu bierzmowania. Sakramentu bierzmowania udzieli ks. biskup Józef Wróbel.
  3. Zapraszamy młodzież na próby przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w czwartek, 26 maja i w piątek, 27 maja po mszach św. wieczornych. Możemy skorzystać ze spowiedzi świętej (młodzież i rodzice) w bieżącym tygodniu każdego dnia przed mszą św. rano, natomiast wieczorem od godz. 17.00. Zapraszamy.
  4. Zapraszamy i prosimy rodziców na sobotę, na godz. 9.00, aby przygotować świątynię na uroczystość związana z przyjęciem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
  5. Przyszła niedziela jest uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. Dziękujemy dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary, które są przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.
  7. W ostatnich dwóch tygodniach została ułożona przy kościele kostka brukowa w miejscu wykruszonego chodnika. Powierzchnia ułożonego chodnika wynosi 140 metrów kwadratowych. Podaję informację na temat kosztów wykonanej pracy: zerwanie starego chodnika – 800 zł; wywóz gruzu – 600 zł; kupno cementu – 2134 zł; zakup piasku i transport – 520 zł; kupno betonu 9 metrów sześciennych – 1300 zł; zakup kostki brukowej i obrzeża – 5600 zł; zapłacono za  wykonaną pracę – 14 tysięcy zł. Koszt całości za wykonaną pracę wynosi prawie 25 tysięcy złotych. Jeżeli się doda do tego jeszcze remont mieszkania wikariuszowskiego, który został ostatnio ukończony i wyniósł 4398 zł, to wszystko daje nam kwotę 29 398 zł. Chcemy to zadłużenie jak najszybciej spłacić. Na te prace zostały pożyczone pieniądze. Jest to pierwsza w tym roku, niewielka inwestycja w sensie wykonanych prac. Takie są obecnie ceny wykonywanych prac. Mamy nadzieję, że jest to dopiero początek prowadzonych prac. Są jeszcze plany prowadzenia prac na naszym cmentarzu, ale to tylko plany. Zapraszam ludzi dobrej woli, którzy współpracują na rzecz parafii, aby zebrali ofiary na poniesione koszty (Akcję Katolicką, Radę Duszpasterską, Legion Maryi i tych wszystkich, którzy są chętni).