Ogłoszenia duszpasterskie 21 XI 2021 r.

1. Dziś przypada w Kościele ostatnia niedziela roku liturgicznego, a jest to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Pragniemy i my ofiarować Jezusowi Chrystusowi naszą drogę życia, samych siebie, a nawet nasze niedoskonałości. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząc swoje patronalne święto.
  2. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w drugą niedzielę Adwentu, tj. 5 grudnia. Zakończenie rekolekcji wraz ze spowiedzią świętą odbędzie się we wtorek, 7 grudnia.
  3. Zwyczajem lat ubiegłych od I niedzieli Adwentu w naszej parafii można będzie nabyć świece wigilijne. Świece są w cenie 7 zł i 18 zł. Przez cały okres Adwentu odbywa się przed kościołami zbiórka do puszek – jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 17.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rady duszpasterskiej i poszczególnych grup z naszej parafii (Akcja Katolicka, Krąg Biblijny, Legion Maryi, koła różańcowe). Spotkanie odbędzie się w klimacie imieninowym.
  5. Wyrażamy wdzięczność wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom za dar serca – ofiary, które są z przeznaczeniem na odnowione, odrestaurowane tabernakulum w kaplicy cmentarnej. Jest to tzw.  miesięczna taca inwestycyjna. Chcemy jednocześnie podziękować wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom, którzy złożyli ofiary do puszki na rzecz imigrantów i uchodźców.
  6. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej. Poszerzamy swoje horyzonty myślenia i pragniemy wzmacniać swoją wiarę. W „Gościu Niedzielnym” jest umieszczona płyta – jest to film dokumentalny o tragicznych losach błogosławionego księdza Jana Machy. Cena tygodnika wynosi 6 zł.
  7. Tak jak co roku są do nabycia w zakrystii kalendarze maryjne. Zapraszamy zainteresowanych. Cena kalendarza wynosi 6 zł.
  8. W najbliższy piątek, 26 listopada o godz. 18.00 odbędzie się zebranie dla mieszkańców gminy Milejów w Sali GOK. Zebranie będzie dotyczyło zabezpieczenia się przed ustawą antysmogową (wymiana pieców na ekologiczne źródła ogrzewania) oraz zabezpieczenia się przed zmianami zaplanowanymi na 2022 r. (zmiana rozliczania z zakładem energetycznym oraz zapowiadana podwyżka cen prądu) zakładając własną elektrownię słoneczną. Możliwa dotacja na założenie źródeł ciepła nawet 37 tysięcy zł. Numer kontaktowy 691 017 407.