Ogłoszenia duszpasterskie 21 VII 2019

1. Przeżywamy obecnie w Kościele 16 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
2. Zapraszamy na 41 Pieszą Pielgrzymkę z Lublina do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 3-14 sierpnia. Zwracamy się zwłaszcza do ludzi młodych, aby przeżyli rekolekcje w drodze. Atmosfera, entuzjazm i bycie ze sobą na modlitwie daje każdemu człowiekowi poczucie radości i więź bliskości z Panem Bogiem. Również w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej.
3. 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP odbędą się dożynki parafialne – święto plonów. W tym roku gospodarzami dożynek są mieszkańcy Jaszczowa. Tak jak co roku zapraszamy do aktywnego włączenia się w tę uroczystość całą naszą parafię – chodzi o wykonanie wieńców dożynkowych.
4. W dniu dzisiejszym czcimy świętego Krzysztofa, który jest opiekunem i patronem kierowców i podróżujących. Zwracamy się do Pana Boga i modlimy się, abyśmy zawsze dotarli do wybranego celu. Św. Krzysztof jest nam wspomożycielem w naszych podróżach. Tak jak co roku, po każdej Mszy Świętej, święcimy pojazdy. Składane ofiary będą przeznaczę na środki transportu dla misjonarzy. Prosimy cierpliwie oczekiwać przy pojazdach.
5. Z racji zbliżających się Imienin pragniemy złożyć Księdzu Krzysztofowi najlepsze życzenia. Niech Święty Krzysztof patron kierowców wspiera Bożą Łaską i nieustannie obdarza swoją opieką. Życzymy wiele radości z posługi duszpasterskiej w Kościele i w głoszeniu Ewangelii. Życzymy zdrowia Błogosławieństwa Bożego i wiele sił w posłannictwie głoszenia Słowa Bożego.