Ogłoszenia duszpasterskie 21 III 2021 r.

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele V Niedzielę Wielkiego Postu.
  2. Podobnie jak w ubiegłych latach prosimy o zgłoszenia chorych do zakrystii przed świętami wielkanocnymi. Chcemy ich nawiedzić z posługą sakramentalną.
  3. Przyszła niedziela, 28 marca jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Odbywa się poświęcenie palm podczas liturgii mszy św. Przed Sumą odbędzie się procesja wokół świątyni.
  4. Od przyszłego czwartku będzie można w naszej parafii nabyć baranki wielkanocne. Pragniemy położyć ten baranek na stół wielkanocny i jednocześnie pomóc ludziom biednym, chorym i opuszczonym przez los.
  5. Przypominamy naszym wiernym, aby w okresie Wielkiego Postu na miarę swoich chęci i możliwości składali ofiary na kwiaty i dekoracje do Grobu Pana Jezusa.
  6. Okres Wielkiego Postu jest zawsze okazją, aby pamiętać o ludziach opuszczonych, chorych i samotnych. Ofiary składane do puszki przed kościołem jako jałmużna wielkopostna są przeznaczone jako dar serca dla tych najbardziej potrzebujących i samotnych. Bóg zapłać za każdy gest ludzkiej życzliwości w tym względzie.
  7. Informujemy naszych wiernych, iż we wtorek, 23 marca nie będzie sprawowana msza św. po południu o godz. 17.00. Kapłani wyjeżdżają na spowiedź wielkopostną do sąsiedniej parafii.
  8. Od czwartku, tj. od 25 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które maja nas bezpośrednio przygotować do świąt wielkanocnych. Program rekolekcji jest umieszczony w gablocie ogłoszeń. W sobotę, 27 marca – zakończenie rekolekcji i dzień spowiedzi. Korzystamy z sakramentu pokuty zawsze pół godziny przed mszą św.
  9. W czwartek, 25 marca przypada w Kościele uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia można włączyć się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy i prosimy do składania przyrzeczeń i do modlitwy.
  10. Tradycyjnie młodzież z KSM-u rozdawać będzie dzisiaj po każdej mszy św. cytaty z dzisiejszej liturgii słowa. Niech będą dla nas pomocą w głębszym przeżyciu Wielkiego Postu.