Ogłoszenia duszpasterskie 20 XII 2020 r.

  1. Dzisiejszą, IV Niedzielą Adwentu wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
  2. W czwartek, 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. W naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną i chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych czy braci w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela (Ewangelia wg św. Łukasza) oraz łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie sięgajmy na wigilijnej wieczerzy po alkohol. Tradycyjnie też zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 23.30 będzie śpiewana Nowenna do Bożego Narodzenia.
  3. Tradycyjnie, 24 grudnia, tj. w czwartek na liturgii mszy św. o godz. 8.00 modlimy się za tych bliskich zmarłych, którzy odeszli w tym roku do wieczności i zabraknie ich przy stole wigilijnym. Zapraszamy rodziny na mszę św. Pasterka tradycyjnie o północy, o godz. 24.00. W Starościcach Pasterka będzie odprawiona o godz. 22.00. Ofiary z Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia (są to matki samotnie wychowujące dzieci).
  4. Msze Święte w Boże Narodzenia, 25 grudnia i w drugi dzień świąt będą odprawiane jak w każdą niedzielę. 25 grudnia, w Boże Narodzenie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. 26 grudnia, przeżywamy w Kościele drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Liturgia tego dnia przybliża nam postać św. Szczepana, pierwszego męczennika. Po mszach świętych odbędzie się poświęcenia owsa. Przypominamy wiernym, iż taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL.
  6. Przyszła niedziela to święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Niedziela ta jest poświęcona naszej wspólnej modlitwie jak my mamy żyć w rodzinie i przez rodzinę.
  7. Prasa katolicka świąteczna – Niedziela i Gość Niedzielny (cena bez zmian – 6 zł). W Gościu jest umieszczony dodatek, który dotyczy modlitw w czasie wieczerzy wigilijnej.
  8. W dzisiejszą – IV już Niedzielę Adwentu zechciejmy jeszcze pamiętać o rodzinach, dzieciach, osobach chorych i opuszczonych, które potrzebują naszej miłości i wsparcia. Stąd ofiary, które złożymy do puszki są przeznaczone jako dar naszego serca na ten cel.
  9. Przypominamy, że są do nabycia kalendarze maryjne i można jeszcze nabyć świece wigilijne w zakrystii. Zapraszamy.