Ogłoszenia duszpasterskie 20 X 2019

  • Dziś przypada w Kościele 29 Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego.
  • Dzisiejsza niedziela inauguruje w całym Kościele Tydzień Misyjny. Kościół ze swej natury jest misyjny, chrześcijanin zatem powinien być misjonarzem; mamy wszyscy obowiązek świadczyć o Chrystusie w każdym miejscu i czasie. Niejednokrotnie takim terenem misyjnym może okazać się rodzina, znajomi czy miejsce pracy. Dzień dzisiejszy jest szczególną okazją aby pomóc wszystkim misjonarzom z dalekich krajów, którzy trudzą się aby Ewangelia Jezusa Chrystusa była głoszona wszystkim ludziom. Składamy wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom podziękowanie za złożone ofiary do puszki. Są one przeznaczone na cele misyjne.
  • W dniu dzisiejszym odbywa się liczenie wiernych – tych, którzy uczestniczą w Eucharystii i przystępują do Komunii Św.
  • Już niewiele czasu dzieli nas od uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Chcemy przypomnieć iż nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w okazałych pomnikach, stawianiu zniczy czy kwiatów nagrobnych. Chrześcijanin modli się za zmarłych:                                                                                      

                       – ofiarowując Msze Św.              

                       – uzyskując odpust w ich intencji

                       –  modlimy się również w kościele, imiennie za zmarłych polecając ich  w tradycyjnych wypominkach.      

Zachęcamy was do tej formy modlitwy. Kartki wypominkowe można nabyć już od dzisiaj w naszym kościele. Są one umieszczone na stoliku z prasą katolicką. Na kartce wypominkowej można sobie zapisać konkretny dzień modlitwy za zmarłych. Datę podajemy od 3 listopada do 20 listopada. Za zmarłych, których polecamy w danym dniu jest również odprawiana Msza Św. Prośba – nie przynosimy kartek wypominkowych do zakrystii, nie składamy również ich na tacę. Będziemy je mogli umieszczać w skrzynce, która będzie postawiona przy głównym wyjściu z kościoła.

  • Są do nabycia w zakrystii kalendarze maryjne. Zapraszamy zainteresowanych. Cena jest stała – 5 zł.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary, które są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.
  • Wpływają ofiary na bramy i ogrodzenie parkingu przykościelnego. Jesteśmy wdzięczni darczyńcom za przekazane ofiary, za pomoc, zaufanie. Dzięki tej pomocy możemy zawsze wykonywać prace. Bóg zapłać wszystkim zbierającym za pomoc.