Ogłoszenia duszpasterskie 2 I 2022 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest drugą po Narodzeniu Pańskim. W dniu dzisiejszym – z racji I Niedzieli miesiąca – modlimy się w następującej intencji: „aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi”. Po Sumie odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  2. W czwartek, 6 stycznia przeżywamy w Kościele uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji polskiej Świętem Trzech Króli. W tym dniu w naszej parafii będą odprawiane msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00, a w Starościcach msza św. będzie sprawowana o godz. 12.00. Po liturgii Eucharystii odbędzie się błogosławieństwo kadzidła i kredy. Tradycyjnie ofiary z tego dnia będą przeznaczone na cele misyjne. Chcemy podkreślić, iż w tym dniu o godz. 10.00 będzie sprawowana uroczysta msza św. związana z orszakiem Trzech Króli, gdzie oddamy wszyscy pokłon w kościele Świętej Rodzinie. Przebieg orszaku Trzech Króli jest następujący: O godzinie 8:50 wyruszą trzy pochody: jeden z ul. Niepodległości, drugi z ul. Kolejowej, trzeci z ul. Spacerowej – zapraszamy Państwa w te miejsca, z których orszaki poszczególnych królów wyjdą, łącząc się przy Parku Gminnym w jeden, zmierzający do kościoła parafialnego, gdzie zakończy się uroczystą Mszą. Serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami, naszą młodzież i całą wspólnotę parafialną.
  3. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Kończy się jednocześnie okres Bożego Narodzenia.
  4. Ze względu na czas wizyty duszpasterskiej po południu nie będzie sprawowanej mszy św.