Ogłoszenia duszpasterskie 2 XII 2018

1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżywamy go pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Dzisiaj rozpoczyna się adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania. Wykorzystajmy ten nowy czas dla odnowy naszej więzi z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień i wyrzeczeń, zwłaszcza chodzi o powstrzymanie się od zabaw, dyskotek i różnych przyjemności.

2. W bieżącym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Po południu przed Mszą Św. można skorzystać z sakramentu pokuty. Zapraszamy również młodzież, która przystępuje do sakramentu bierzmowania.
3. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca grudnia modlimy się „Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami”. Po Sumie odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.
4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się już za tydzień. Odbędą się one w dniach 9-11 grudnia. Wykorzystajmy ten święty czas rekolekcji na odnowienie naszego serca przez spowiedź sakramentalną, nawrócenie i więź przyjaźni z Panem Bogiem, która nas prowadzi do pięknego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.
5. W okresie Adwentu celebruje się Mszę Św. wotywną o Najśw. Maryi Pannie, tzw. mszę roratnią. Do licznego udziału w Roratach zapraszamy naszych wiernych codziennie o godz. 7.00.
6. W bieżącym tygodniu, tj. w sobotę 8 grudnia przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i 17.00. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Kościół będzie otwarty w godz. 12.00 – 13.00. Jest to szczególny czas modlitwy i łaski. Zapraszamy.
7. Zwyczajem lat ubiegłych w naszej parafii można nabyć świece wigilijne. Ofiary złożone przy nabywaniu tych świec są przeznaczone dla dzieci, które nie mają domu rodzinnego, są niechciane i opuszczone. Świece są w cenie 6 zł, 14 zł i 16 zł.
8. Przez cały okres Adwentu odbywa się przed kościołami zbiórka do puszek „Gwiazdka Nadziei”. Jest to Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Prosimy o wsparcie. Niech to będzie piękny dar serca dla tych dzieci.
9. Zwracamy się do naszych parafian i prosimy o przekazanie odpadów elektrycznych i elektronicznych. Odpady te można składować tak jak zawsze przy bramie obok śmietnika. Zostaną one zabrane 21 grudnia, w piątek o godz. 9.30.
10. Jest do nabycia w zakrystii płyta z pastorałkami wykonywanymi m. in. przez Irenę Santor i Zdzisławę Sośnicką z muzyką Romualda Lipko. Taki prezent można przekazać z racji św. Mikołaja czy pod choinkę. Cena płyty 25 zł.
11. Dziękujemy pięknie dzisiejszym ofiarodawcom za złożone i przekazane ofiary, które są przeznaczone na seminarium duchowne w Lublinie.
12. Przez okres Adwentu przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego w kościele wigilijnego opłatka. Ofiary, które składamy z racji otrzymanych opłatków przeznaczamy na utrzymanie kościoła, naszej parafii, która jest zawsze dla nas wspólnym dobrem. Mając na uwadze utrzymanie kościoła chcemy z tych ofiar ubezpieczyć kościół, cmentarz i obiekty parafialne. Nie ukrywam, iż dużym problemem, który obciąża parafię jest koszt wywozu śmieci. Są również duże rachunki jeżeli chodzi o światło, które jest drogie i ciągle drożeje. I jest jeszcze wiele zadań w sensie ekonomicznym, jak podatki i różnego rodzaju zobowiązania. Pamiętajmy – kościół to nasz wspólny dom, to również instytucja, która wymaga troski, pomocy i nieustannego wsparcia, aby mógł właściwie funkcjonować. Liczymy zawsze na zrozumienie i kulturę waszych serc. Prosimy Radę Duszpasterską, Legion Maryi, Akcję Katolicką, Krąg Biblijny o pomoc i współpracę, aby dostarczyć opłatek do poszczególnych rodzin z naszej parafii. Przypominamy – dzisiaj po Mszy Św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Radą Duszpasterską. Zapraszamy.