Ogłoszenia duszpasterskie 2 VIII 2020 r

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele 18 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Dzisiaj w I niedzielę sierpnia modlimy się „Za wszystkie osoby, które pracują i żyją dzięki morzu, w tym marynarzy, rybaków i ich rodziny”.
  3. 6 sierpnia, w czwartek obchodzimy w Kościele święto Przemienienia Pańskiego. W  tym dniu msze w naszym kościele sprawowane będą o godz. 8.00 i 18.00.
  4. 15 sierpnia będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny – odbędą się dożynki parafialne. Gospodarzami dożynek w tym roku są mieszkańcy Starościc. Słowo Boże w czasie uroczystości odpustowej wygłosi nam ks. prof. Bogusław Migut. Tak jak zwykle prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych z poszczególnych miejscowości naszej parafii.
  5. W wigilię odpustu parafialnego, tj. 14 sierpnia o godz. 18.00 na naszym cmentarzu parafialnym będzie odprawiona Msza Św. w intencji naszych bliskich zmarłych. Będzie możliwość modlitwy imiennej w wypominkach. Prosimy o nabywanie kartek, które będą umieszczone w kościele przy gazetach. Kartki wypominkowe przekazujemy do skrzynki w kościele, ewentualnie można przekazać księdzu w kaplicy. Modlitwa różańcowa za zmarłych imiennie polecanych w wypominkach rozpocznie się o godz. 17.15. Mamy prośbę, aby czytelnie pisać wypominki. Przypominamy, iż tradycyjnie taca z cmentarza jest przeznaczona na wywóz śmieci.
  6. Ofiary z tacy z przyszłej niedzieli przeznaczone są na Caritas.
  7. W naszych modlitwach w miesiącu sierpniu pamiętajmy o tych, którzy pielgrzymują na Jasną Górę. Szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy naszych pątników.
  8. W bieżącym tygodniu wypada I piątek miesiąca sierpnia. Z sakramentu pokuty możemy zawsze skorzystać pół godziny przed mszą świętą.
  9. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym po mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii Św.