Ogłoszenia duszpasterskie 2 V 2021 r.

  1.  Dzisiaj w Kościele przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Modlimy się w I niedzielę miesiąca maja: „Aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami”.
  2. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek 3 maja Najświętszą Maryję Pannę Królową Polski. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00 i o g.18.00. W tym dniu modlimy się również w intencji naszej Ojczyzny, w 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po mszy św. o godz. 8.00 delegacja z naszej parafii uda się do Klarowa, aby złożyć wieńce na kopcu.
  3. W sobotę, 8 maja wspominamy św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Lubelskiej. Pamiętamy również w modlitwie o naszym ks. arcybiskupie Stanisławie Budziku, który obchodzi swoje imieniny.
  4. W Kościele w tym czasie rozpoczęły się dni modlitw o dobre urodzaje, tzw. dni krzyżowe. Będziemy i my wypraszać u Pana Boga obfitość owoców ziemi i prosić o błogosławieństwo Boże dla pracy ludzkiej. W poniedziałek, 3 maja odbędzie się poświęcenie pól o godz. 16.00 w Jaszczów PKP. W najbliższą niedzielę, 9 maja odbędzie się poświęcenie pól w Klarowie o godz. 18.30 i Jaszczów-szkoła również o godz. 18.30.
  5. W bieżącym tygodniu odbędą się spotkania klas trzecich z racji I Komunii Św. – w środę, w piątek i w sobotę o godz. 15.30.
  6. Odbędzie się również spotkanie kandydatów do bierzmowania – w piątek, 7 maja po mszy św. wieczornej.
  7. Przez cały miesiąc maj odbywa się przed kościołami zbiórka do puszek na Fundusz „Wakacyjne Dzieło Pomocy Dzieciom”, tzw. Nadzieja Radości. Dziękujemy za pomoc i wsparcie.
  8. Dziękujemy wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary na seminarium duchowne w Lublinie.