Ogłoszenia duszpasterskie 2 IV 2023

  1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Liturgia dnia dzisiejszego bezpośrednio wprowadza nas w Wielki Tydzień, gdzie rozważamy Mękę i Śmierć Zbawiciela. W dniu dzisiejszym odbędzie się przed Sumą procesja wokół świątyni. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca kwietnia modlimy się w następującej intencji: o większe propagowanie kultury rezygnacji z przemocy, do której prowadzi coraz rzadsze używanie broni, zarówno przez państwa, jak i obywateli.
  2. W Wielki Czwartek gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii o godz. 17.00.
  3. W Wielki Piątek liturgia tego dnia rozpoczyna się Drogą Krzyżową o godz. 16.00. Przejdziemy procesjonalnie rozważając kolejne stacje od ul. Spacerowej w kierunku kościoła. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy, podobnie jak w środę popielcową. Ofiary zebrane na liturgii przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie.
  4. Wigilia Paschalna rozpoczyna się w sobotę o godz. 17.00. Prosimy również o przyniesienie świec. Odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego.
  5. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę: w kościele – o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Jaszczów kapliczka przy szosie za szpitalem – godz. 9.00 i Starościce – godz. 9.30. Z innych miejscowości proszę dołączyć do wymienionych miejsc, ewentualnie zapraszamy do kościoła parafialnego.
  6. Zapraszamy naszą Straż z całej wspólnoty parafialnej, aby zapewnić porządek w czasie Drogi Krzyżowej. Również zapraszamy na czuwanie przy Grobie Pana Jezusa i liczymy na udział i pomoc we mszy św. rezurekcyjnej.
  7. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – uroczysta msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 z procesją wokół świątyni. Prosimy o aktywne zaangażowanie się w procesję. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w naszym kościele o godz. 6.00, 9.30, 10.45, 12.00 i 17.00, w Starościcach o godz. 10.45.
  8. W poniedziałek 3 kwietnia nie będzie mszy św. o godz. 17.00 ze względu na spowiedzi wielkopostne.