Ogłoszenia duszpasterskie 19 VI 2022 r.

  1. Gromadzimy się wokół ołtarza na Eucharystii w uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego, prezbitera i doktora Kościoła, który jest jednocześnie patronem naszej wspólnoty parafialnej. Uczymy się od św. Antoniego wiernego naśladowania Pana Boga i pragniemy, aby on wskazywał nam jak szukać własnej drogi na spotkanie z Jezusem Chrystusem. W tym szczególnym dniu pragniemy wszyscy podziękować św. Antoniemu za opiekę i pomoc. To przez jego obecność uczymy się wszyscy jak mamy żyć, by nie stracić czasu łaski. Pragnę podziękować o. Tomaszowi Mularowi ze zgromadzenia księży redemptorystów za dar wspólnej modlitwy oraz za wygłoszone słowo Boże. Bóg zapłać również za wszelką pomoc.
  2. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w czwartek, 23 czerwca Narodzenie św. Jana Chrzciciela. Jest to jednocześnie zakończenie oktawy Bożego Ciała. Gromadzimy się na mszy św. o godz. 18.00, gdzie odbędzie się procesja wokół świątyni oraz poświęcimy wianki i zioła. Ołtarze przygotują: I – Koła Różańcowe, II – Akcja Katolicka, III – Krąg Biblijny, IV – Starościce.
  3. W piątek, 24 czerwca czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. 25 czerwca, tj. w sobotę wspominamy w liturgii Niepokalane Serce Najśw. Maryi Panny.
  5. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół będzie sprawowana w piątek, 24 czerwca, o godz. 8.15. Zapraszamy. Chcemy podziękować Panu Bogu za miniony czas nauki, za otrzymane dobro. Będziemy również prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Spowiedź dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w  bieżącym tygodniu codziennie od godz. 17.00. Zapraszamy.
  6. W piątek po mszy św. o godz. 18.00 po odśpiewaniu Litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa odmówimy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  7. W dniach 18-27 października 2022 r. organizowana jest 10 dniowa pielgrzymka m. in. do Santiago de Compostela i do Fatimy. Cena 4280 zł + 130 euro. Zapisy do 3 lipca. Szczegóły informacji można uzyskać u ks. proboszcza Tomasza Konstanciuka z parafii Łańcuchów. Program pielgrzymki umieszczony jest w gablocie ogłoszeń.