Ogłoszenia duszpasterskie 19 IX 2021 r.

  1.  Przeżywamy obecnie w Kościele 25 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2.  25 września, w sobotę o godz. 11.00 w Archikatedrze nastąpi uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Wydarzenie to będzie jednocześnie dziękczynieniem za beatyfikację Biskupa Lubelskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. W Eucharystii wezmą udział członkowie synodu oraz przedstawiciele wszystkich parafii w osobach Księży Proboszczów i po jednym reprezentancie parafialnego zespołu synodalnego. Wszystkich prosimy o systematyczną modlitwę w intencji synodu oraz zapraszamy do uczestnictwa w transmisji Mszy świętej za pomocą mediów elektronicznych.
  3. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania (chodzi o uczniów z klas ósmych).
  4. Przypominamy, iż w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 10.45 odbędzie się katecheza sakramentalna dla dzieci, które przystąpią do I Komunii Św. Zapraszamy dzieci z klasy trzeciej wraz z rodzicami do systematycznego uczestnictwa we mszy św. o godz. 10.45. Spotkania są obowiązkowe. Msza św. dziecięca sprawowana jest nie tylko z myślą o klasie trzeciej, ale i w ogóle o wszystkich dzieciach ze szkoły podstawowej.
  5. W ubiegłym tygodniu na naszym cmentarzu parafialnym pracowały przy wycinaniu tujek i porządkowaniu następujące osoby: panowie Wojciech Łata, Edward Jabłoński, Jacek Jabłoński, Tadeusz Łuczkiewicz. Jesteśmy wdzięczni i serdecznie dziękujemy za piękną pracę. W bieżącym tygodniu chcemy wykonać kolejne prace. Zapraszamy mężczyzn na poniedziałek i wtorek na godz. 14.30 do wycinania tujek. Mile są widziane osoby energiczne i w sile wieku. Każda para rąk się liczy. Zabieramy ze sobą piłę, siekiery, grabki. Prosimy również panów z Rady Duszpasterskiej, aby pomogli zorganizować wykonywane prace.
  6. W sobotę od godz. 9.00 chcemy również wykonywać te same prace na cmentarzu parafialnym. Tym razem zapraszamy rodziców dzieci I-komunijnych. Liczymy również na państwa frekwencję.
  7. Serdecznie dziękujemy za złożone i przekazane ofiary, które są przeznaczone na spłatę długu zaciągniętego na kostkę brukową i bramę.
  8. Zgodnie z wcześniejszym ogłoszeniem pierwsza taca tzw. inwestycyjna na prowadzone prace i pokrycie zobowiązań finansowych będzie w naszej parafii zbierana 10 października.