Ogłoszenia duszpasterskie 18 XII 2022 r.

  1. Dzisiejszą IV Niedzielą Adwentu wkraczamy w okres bezpośredniego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
  2. W sobotę, 24 grudnia – wigilia Bożego Narodzenia. W naszych domach i wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną i chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych czy braci w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela (Ewangelia wg św. Łukasza) oraz łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie sięgajmy na wigilijnej wieczerzy po alkohol. Zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. O godz. 23.30 będzie śpiewana Nowenna przed pasterką. Tradycyjnie 24 grudnia, tj. w sobotę na liturgii mszy św. o godz. 8.00 modlimy się za tych bliskich zmarłych, którzy odeszli w tym roku do wieczności i zabrakło ich przy stole wigilijnym. Zapraszamy rodziny na mszę św. Pasterka tradycyjnie o północy (o godz. 24.00), w Starościcach pasterka będzie odprawiona o godz. 22.00. Ofiary z pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia (są to matki samotnie wychowujące dzieci).
  3. Msze św. w Boże Narodzenie – 25 grudnia i w drugi dzień świąt będą odprawiane jak w każdą niedzielę.
  4. 26 grudnia przeżywamy w Kościele drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, wspominamy w liturgii Świętego Szczepana, diakona i pierwszego męczennika. Przypominamy, iż taca z tego dnia jest przeznaczona na KUL. W tym dniu odbędzie się poświęcenie owsa.
  5. Prasa katolicka świąteczna – Niedziela i Gość Niedzielny. Warto się zapoznać z numerami świątecznymi, gdzie można odnaleźć wiele treści na temat Wigilii i świąt Bożego Narodzenia.
  6. W dzisiejszą – IV już Niedzielę Adwentu – zechciejmy jeszcze pamiętać o rodzinach, dzieciach, osobach chorych i opuszczonych, które potrzebują naszej miłości i wsparcia, stąd ofiary, które złożymy do puszki są przeznaczone jako dar naszego serca na ten cel.