Ogłoszenia duszpasterskie 17 XI 2019

  1. Dziś przypada w Kościele 33 Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego.
  2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej.
  3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy też III Światowy Dzień Ubogich. Przebiega on pod hasłem „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Wprowadzony przez papieża Franciszka dzień zachęca nas do modlitwy oraz do działań na rzecz najbardziej potrzebujących.
  4. Caritas Archidiecezji Lubelskiej zwraca się do parafian o zbiórkę ziemiopłodów. Jest to dla nas szczególny rodzaj prośby ponieważ wiemy, że ta darowizna jest owocem Państwa ciężkiej pracy. Z przekazanych przez Państwa plonów (chodzi o ziemniaki) zostaną przygotowane posiłki dla potrzebujących wydawane w jadłodajni „Anielska Przystań”, którymi są osoby samotne, starsze, niepełnosprawne oraz podopieczni Ośrodka Dla Osób Bezdomnych. Wyrazy podziękowania w imieniu potrzebujących, podopiecznych przekazuje ks. Wiesław Kosicki – dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
  5. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje akcję „Polak z sercem”. Celem akcji jest pomoc Polakom mieszkającym na Białorusi i Ukrainie, którzy mają trudną sytuację materialną. W ramach akcji przeprowadzona będzie zbiórka artykułów spożywczych, chemicznych i szkolnych. Potrwa ona do 24 listopada. Organizatorzy prosili, abyśmy w Milejowie skupili się na zbiórce artykułów szkolnych i papierniczych takich jak papier do drukarek, bloki rysunkowe, bibuła, zeszyty, przybory szkolne, planszowe gry edukacyjne itp. Prosimy o składanie darów w kościele. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  6. Modlitwa wypominkowa w naszej parafii jest prowadzona z Mszą Św. i Różańcem danego dnia do 20 listopada. Wszystkie pozostałe wypominki (z datami po 20 listopada) będą odczytane w środę 20 listopada po mszy św. o godz. 17.00.