Ogłoszenia duszpasterskie 17 X 2021 r.

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele 29 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Już niewiele czasu dzieli nas od uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Chcemy przypomnieć, iż nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w okazałych pomnikach, stawianiu zniczy czy kwiatów nagrobnych, ale chrześcijanin modli się za zmarłych: ofiarowując msze św., uzyskując odpust w ich intencji, modlimy się również w kościele imiennie za zmarłych polecając ich w tradycyjnych wypominkach.
  3. W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 w kościele parafialnym będzie sprawowana liturgia pogrzebowa śp. Mieczysławy Gacan, mamy ks. dziekana Kazimierza Gacana, z udziałem ks. arcybiskupa Stanisława Budzika. Zapraszamy na mszę świętą.
  4. W ubiegłym tygodniu była zbierana taca tzw. inwestycyjna na zobowiązania finansowe, które wynikły z prowadzonych prac. Wartość zebranych ofiar wyniosła 3460 (trzy tysiące czterysta sześćdziesiąt) złotych. Zadłużenie zostało spłacone.
  5. Dziękujemy dzisiejszym darczyńcom i ofiarodawcom za złożone ofiary, które są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.