Ogłoszenia duszpasterskie 16 XII 2018

1. Przeżywamy wspólnie III Niedzielę Adwentu. W tym czasie przez udział w rekolekcjach adwentowych, pracę nad sobą i uczynki chrześcijańskiej miłości staramy się przygotować do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Przypominamy, iż przez cały okres Adwentu odbywa się przed kościołami zbiórka do puszek dla najbardziej potrzebujących. Są to osoby chore, samotne, opuszczone. Prosimy o wsparcie i pomoc dla nich.
2. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków nieprzyjaciół rodziny. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego kościoła.
3. Przed świętami Bożego Narodzenia księża nawiedzą chorych z posługą sakramentalną. Przyjazd do chorych będzie uzgadniany telefonicznie.
4. Są do nabycie jeszcze świece wigilijne. Zapraszamy chętnych do zakrystii.
5. Wójt Gminy Milejów i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury zapraszają wszystkich bezdomnych, samotnych, potrzebujących na spotkanie wigilijne, które odbędzie się 17 grudnia, tj. w poniedziałek o godz. 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie.