Ogłoszenia duszpasterskie 16 X 2022 r.

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele 29 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Już niewiele czasu dzieli nas od uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Chcemy przypomnieć, iż nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w okazałych pomnikach, stawianiu zniczy czy kwiatów nagrobnych, ale chrześcijanin modli się za zmarłych: ofiarowując msze św., uzyskując odpust w ich intencji, modlimy się również w kościele imiennie za zmarłych polecając ich w tradycyjnych wypominkach.
  3. Przypominamy, iż kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary odbędzie się w środę po mszy św. i nabożeństwie różańcowym o godz. 18.00. Zapraszamy również wszystkich na liturgię mszy świętej na godz. 17.00.
  4. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. W tym dniu wszyscy pomagamy młodzieży, która pragnie zdobywać wiedzę, posiada talenty i zdolności, a rodzice nie mają wystarczających środków materialnych. Dziękujemy bardzo ofiarodawcom za każdą przekazaną ofiarę na to piękne dzieło, które od lat nazwane jest „żywym pomnikiem Jana Pawła II”.
  5. Przypominamy dzieciom o uczestnictwie we Mszy Świętej o godz. 10:45; dzieci komunijne zostają na krótką katechezę po Mszy Świętej.
  6. Za tydzień będą rozprowadzane Kalendarze maryjne, które w naszej parafii cieszą się dużym zainteresowaniem.