Ogłoszenia duszpasterskie 16 VIII 2020 r.

 1. Przeżywamy obecnie w Kościele 20 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
 2. W bieżącym tygodniu w kościele odbędą się  spotkania przed I Komunią Św. – we wtorek, w środę i w czwartek o godz. 16.00
 3. W piątek o godz. 15.00 odbędzie się dla dzieci przed I Komunią Św. egzamin.
 4. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 9.15. Wcześniej o godz. 9.00 odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec chrzcielnych.
 5. W przyszłą niedzielę, tj. 23 sierpnia dzieci z naszej wspólnoty parafialnej przystąpią do I Komunii Św. podczas Mszy Św. o godz. 12.00. Mamy gorącą prośbę, aby w miarę możliwości kto nie jest związany z dzieckiem komunijnym wybrał inną godzinę uczestnictwa we Mszy Św.
 6. Towarzystwo Przyjaciół Milejowa w ramach realizacji projektu ze środków powiatu łęczyńskiego pod nazwą „DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ” serdecznie zaprasza na działania skierowane do mieszkańców Milejowa i okolic.
 7. 17 sierpnia 2020r w poniedziałek – Spotkanie poetyckie z lubelską poetką Panią  Marią Szczęsną – Jeleniewską  w sali parafialnej o godzinie 16.30 przed Mszą świętą.
 8. 18 sierpnia 2020 r. we wtorek – Koncert chóru ŚWIDNIK GOSPEL CHOIR o godzinie 18.40 po Mszy świętej w Kościele.
 9. 19 sierpnia i 20 sierpnia 2020r środa i czwartek – wycieczki rowerowe turystyczno – poznawcze  „Odkrywanie śladów kultury chrześcijańskiej w powiecie łęczyńskim”. Wyjazdy jednodniowe, szczegóły i zapisy przyjmujemy poprzez wysłanie SMS, numer podany w gablocie ogłoszeń. Serdecznie Wszystkich zapraszamy do udziału w pierwszych Dniach Kultury Chrześcijańskiej.
 10. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym we wszystkich kościołach naszej archidiecezji są zbierane ofiary do puszek. Przez nasz gest ofiarności chcemy pomóc tym wszystkim, którzy przeżyli wielką tragedię w swoim życiu. Skala zniszczeń w Bejrucie jest porażająca – 150 ofiar śmiertelnych, ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające na miliardy dolarów. Bóg zapłać naszym wiernym za wszelką pomoc.
 • APEL POLICJI

Ostrzegamy przed oszustami, którzy dzwonią na telefon stacjonarny domowy i powołują się na policjanta lub twierdzą że są krewnym: wnuczkiem, synem, siostrzeńcem. Taki oszust często płacze do słuchawki, że stała mu się tragedia, że jest wypadek, że są ranni, a on pójdzie do więzienia. Potem pada prośba o pieniądze.

Oszust czasami twierdzi, że jest z Policji i ściga szajkę przestępców okradających mieszkania. Przedstawia się bardzo wiarygodnie. Wmawia że złodzieje to pracownicy poczty lub banku.  Oszust mówi, że aby uchronić oszczędności to z domu zabierze je policjant na przechowanie. Często osoba jest instruowana gdzie ma zostawić pieniądze, np. w śmietniku, na parkingu a nawet wyrzucić je przez balkon. 

Gorąco apelujemy by zachować ostrożność.  Policjanci nigdy nie proszą mieszkańców o pieniądze. Przestrzegajmy się nawzajem, powiedzmy starszym członkom rodziny o tych oszustach, i natychmiast powiadamiajmy Policję.