Ogłoszenia duszpasterskie 16 VI 2019

  1. Gromadzimy się wokół ołtarza na Eucharystii w uroczystość odpustową ku czci Św. Antoniego, prezbitera i doktora Kościoła, który jest jednocześnie patronem naszej wspólnoty parafialnej. Uczymy się od św. Antoniego wiernego naśladowania Pana Boga i pragniemy, aby On nieustannie wskazywał nam jak szukać własnej drogi na spotkanie z Jezusem Chrystusem. W tym szczególnym dniu pragniemy wszyscy podziękować za opiekę i pomoc. To przez jego obecność uczymy się wszyscy jak mamy żyć by nie stracić czasu łaski.
  2. Pragnę podziękować ks. prof. z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – a jest nim ks. Kazimierz Święs – za dar wspólnej modlitwy oraz za wygłoszone słowo Boże. Bóg zapłać również za wszelką pomoc.
  3. Msza Św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży będzie sprawowana w środę, 19 czerwca o godz. 8.15 dla wszystkich szkół. Chcemy podziękować Panu Bogu za miniony czas nauki, za otrzymane dobro, będziemy również prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Spowiedź dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego odbędzie się we wtorek, 18 czerwca od godz. 17.00.
  4. W najbliższy czwartek, 20 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze Św. będą sprawowane o godz. 9.00 i 18.00. Z Chrystusem utajonym w Najśw. Sakramencie po Mszy Św. o godz. 9.00 wyjdziemy na ulice i drogi naszej miejscowości. Procesja Eucharystyczna będzie przechodziła podobnie jak w ubiegłych latach.

Pierwszy ołtarz będzie przy posesji p. Ewy Sawic. O pomoc w przygotowaniu ołtarza prosimy mieszkańców ul. Topolowe, 3 Maja i Zielonej.

Drugi ołtarz będzie przy budynku państwa Olejnik. O pomoc w przygotowaniu prosimy wiernych z ulic Niepodległości i Wesołej.

Trzeci ołtarz będzie umieszczony po stronie zakładu pracy. O pomoc w przygotowaniu prosimy wiernych z ulicy Partyzanckiej.

Czwarty ołtarz będzie przy kapliczce św. Andrzeja Boboli. O pomoc w przygotowaniu prosimy wiernych z Milejowa Wsi i ul. Klarowskiej.

Tak jak co roku zapraszamy na uroczystość Bożego Ciała naszą orkiestrę oraz prosimy o pomoc Straż, która zatroszczy się o porządek.

Ofiary zebrane z Bożego Ciała są przeznaczone na Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

W Boże Ciało dzieci z klas IV o godz. 9.00 będą obchodzić swoją rocznicę przyjęcia I Komunii Św. Bardzo prosimy, by dzieci przyszły w strojach komunijnych, odświętnie ubrane i jednocześnie będzie to udział w czasie uroczystej procesji Bożego Ciała.

W niesieniu chorągwi i baldachimu prosimy również o pomoc Straż. Feretrony niosą wspólnoty parafialne i biorą czynny, aktywny udział w czasie procesji również dzieci I komunijne.

Zachęcamy i prosimy o dekoracje naszych okien znakami religijnymi, niech udział w liturgii eucharystii i procesji będzie pięknym świadectwem i manifestacją naszej wiary.

  • W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na lubelskie seminarium duchowne.