Ogłoszenia duszpasterskie 16 IV 2023 r.

  1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością, potrafi nas kochać i przebaczać. Przypominamy, iż w dniu dzisiejszym o godz. 15.00 odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. To nabożeństwo będzie odprawiane bez mszy św.
  2. Za tydzień Niedziela Biblijna, która rozpoczyna XV Tydzień biblijny. Zgłębiamy i rozważamy Pismo Św., gdzie wsłuchujemy się w przesłanie Zbawiciela, które mówi nam jak mamy żyć i postępować.
  3. Na wtorek zapraszamy rodziców dzieci I-komunijnych do rozebrania scenerii Grobu Pańskiego. Godziny są do ustalenia.
  4. W przyszłą sobotę o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci I-komunijnych. Zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę, po mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie młodzieży, która przystąpi do sakramentu bierzmowania.
  6. W dniu dzisiejszym w święto patronalne Caritasu są zbierane ofiary do puszek przed kościołami. Tak jak co roku w tym czasie chcemy pomóc ludziom, którzy są w potrzebie, przeżywają głód, niedostatek. Są to ludzie chorzy, słabi, samotni, opuszczeni. Bóg zapłać za pomoc.
  7. W środę rozpoczęły się prace na naszym cmentarzu parafialnym przy układaniu kostki brukowej. Prace będą dalej kontynuowane w bieżącym tygodniu. Wchodząc w zakres prac, realnie i praktycznie okazuje się, że koszt ułożenia kostki będzie wyższy niż zostało przekazane ok. 50 tys. Obecnie ceny materiałów są bardzo drogie. Ponawiam prośbę o zbieranie ofiar na ten cel, aby prace mogły być prowadzone.