Ogłoszenia duszpasterskie 16 I 2022 r.

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele II Niedziele Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Przyszła niedziela będzie w Kościele przeżywana jako Niedziela Słowa Bożego. Pragniemy wszyscy zgłębiać i zrozumieć niewyczerpane bogactwa pochodzące z nieustannego dialogu między Bogiem a Jego ludem.
  3. W przyszłą  niedzielę, tj. 23 stycznia o godz. 12.00 będzie sprawowana uroczysta msza św. z racji 159 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Zapraszamy na mszę św. poczty sztandarowe. Dalszy ciąg uroczystości odbędzie się przy mogile powstańców styczniowych w Klarowie – wystawienie warty honorowej, złożenie wieńców i zapalenie zniczy, modlitwa w intencji poległych powstańców, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku połączone z pieczeniem kiełbasek. Zapraszamy państwa na tę uroczystość patriotyczną, która upamiętnia los i dzieje naszej historii.
  4. 17 stycznia obchodzimy w Kościele Dzień Judaizmu pod hasłem: „Moje myśli nie są myślami waszymi” (Iz 55,8)
  5. W bieżącym tygodniu, od wtorku 18 stycznia rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon.” (Ewangelia św. Mateusza 2,2).
  6. Dziękujemy dzisiejszym ofiarodawcom za złożone i przekazane ofiary, które są przeznaczone na seminarium duchowne w Lublinie.
  7. Ze względu na czas wizyty duszpasterskiej w dni powszednie po południu nie będzie sprawowanej mszy św.