Ogłoszenia duszpasterskie 15 XI 2020 r.

1. Dzisiaj przypada w Kościele 33 Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. W przyszła  niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy też IV Światowy Dzień Ubogich. Przebiega on pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Wprowadzony przez papieża Franciszka dzień zachęca nas do modlitwy oraz do działań na rzecz najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać za złożone dzisiejsze ofiary do puszki, które są przeznaczone dla ludzi ubogich, bezdomnych i opuszczonych.
  2. Modlitwa wypominkowa w naszej parafii jest prowadzona z różańcem danego dnia do 21 listopada. Wszystkie pozostałe wypominki z datami po 21 listopada będą odczytane w sobotę 21 listopada na modlitwie różańcowej.
  3. Zbierano przez dwie niedziele ofiary na ogrzewanie naszej światyni. Zebrano na olej grzewczy kwotę 2420 zł. Zakupiono oleju 1 tys. litrów, wartość opału wynosi 2600 zł.
  4. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.