Ogłoszenia duszpasterskie 14 XI 2021 r.

  1. Dziś przypada w Kościele 33 Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. W dzisiejszą niedziele obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich. Przebiega on pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie”. Wprowadzony przez papieża Franciszka zachęca nas do modlitwy oraz działań na rzecz najbardziej potrzebujących. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej.
  2. Dziękujemy dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji. Dziękujemy również za przekazane ofiary do puszek, które są przeznaczone dla ludzi bezdomnych, opuszczonych i nie mających środków do życia.
  3. W przyszłą  niedzielę ofiary, które złożymy na tacę, tzw. inwestycyjną (która jest zbierana raz w miesiącu) chcemy przeznaczyć na odnowione, odrestaurowane tabernakulum w kaplicy cmentarnej. Wartość wykonanej pracy, wraz z materiałami wyniosła 6 tysięcy złotych.
  4. W dniu dzisiejszym kończymy modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
  5. Tak jak co roku są do nabycia w zakrystii kalendarze maryjne. Zapraszamy zainteresowanych. Cena kalendarza wynosi 6 zł.