Ogłoszenia duszpasterskie 14 VII 2019

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele 15 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Zapraszamy na 41 Pieszą Pielgrzymkę z Lublina do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 3-14 sierpnia. Zwracamy się zwłaszcza do ludzi młodych, aby przeżyli rekolekcje w drodze. Atmosfera, entuzjazm i bycie ze sobą na modlitwie daje każdemu człowiekowi poczucie radości i więź bliskości z Panem Bogiem. Również w tym roku będzie można wesprzeć fundusz Idę z Tobą. Pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy poniesie intencję ofiarodawcy przed tron Matki Bożej.
  3. 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP odbędą się dożynki parafialne – święto plonów. W tym roku gospodarzami dożynek są mieszkańcy Jaszczowa. Tak jak co roku zapraszamy do aktywnego włączenia się w tę uroczystość całą naszą parafię – chodzi o wykonanie wieńców dożynkowych.
  4. W liturgii Kościoła zbliża się wspomnienie świętego Krzysztofa, który jest opiekunem i patronem kierowców i podróżnych. Zwracamy się do Pana Boga i modlimy się, abyśmy zawsze dotarli do wybranego celu. Św. Krzysztof jest nam wspomożycielem w naszych podróżach. Tak jak co roku, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej, odbędzie się poświęcenie pojazdów. Składane ofiary będą przeznaczę na środki transportu dla misjonarzy.