Ogłoszenia duszpasterskie 14 IV 2019

  1. Dzisiejsza niedziela 14 kwietnia jest Niedzielą Palmową czyli Męki Pańskiej. Liturgia dnia dzisiejszego bezpośrednio wprowadza nas w Wielki Tydzień, gdzie rozważamy Mękę i Śmierć Zbawiciela. W dniu dzisiejszym odbędzie się przed Sumą procesja wokół świątyni.
  2. W Wielki Czwartek gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii o godz. 17.00.
  3. W Wielki Piątek Liturgia tego dnia rozpoczyna się Drogą Krzyżową od godz. 16.00. Przejdziemy procesjonalnie rozważając kolejne stacje od ul. Spacerowej w kierunku kościoła. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy, podobnie jak w Środę Popielcową. Ofiary zebrane na Liturgii przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie.
  4. Wigilia Paschalna rozpoczyna się o godz. 17.00. Prosimy również o przyniesienie świec. Odbędzie się odnowienie przyrzeczeń Chrztu Św.
  5. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę podobnie jak w ubiegłym roku: w kościele o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00, Jaszczów koło szkoły godz. 9.00, Kapliczka przy szosie za szpitalem godz. 9.15, Jaszczów PKP godz. 9.30, Starościce godz. 10.00, Antoniów godz. 10.15.
  6. Zapraszamy naszą straż z całej wspólnoty parafialnej, aby zapewnić porządek w czasie Drogi Krzyżowej. Również zapraszamy na czuwanie przed Grobem Pana Jezusa i liczymy również na udział i pomoc we Mszy Św. rezurekcyjnej.
  7. W poniedziałek i środę chcemy odwiedzić naszych chorych z posługą sakramentalną. (Godziny spotkań przez kontakt telefoniczny).
  8. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta Msza Św. rezurekcyjna o godz. 6.00 z procesją wokół świątyni. Prosimy o aktywne zaangażowanie się w procesję. Msze Św. w tym dniu będą sprawowane w naszym kościele o godz. 6.00, 30, 10.45, 12.00 i 17.00, w Starościcach o godz. 10.45.
  9. W poniedziałek, po południu o godz. 17.00 nie będzie Mszy Św. ze względu na spowiedzi wielkopostne.