Ogłoszenia duszpasterskie 13 XI 2022 r.

  1. Dziś przypada w Kościele 33 Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. W dzisiejszą niedziele obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich. Przebiega on pod hasłem Chrystus dla was stał się ubogim. Wprowadzony przez papieża Franciszka zachęca nas do modlitwy oraz działań na rzecz najbardziej potrzebujących. Dziękujemy również za przekazane ofiary jako dar serca do puszek, które są przeznaczone dla ludzi bezdomnych, opuszczonych i nie mających środków do życia.
  2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  3. Zgodnie z dekretem Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika odnośnie wyborów do Rady Duszpasterskiej, prosimy o zgłaszanie kandydatur do 26 listopada. Podajemy imię i nazwisko, miejsce zamieszkania oraz własnoręczny podpis. Kandydatury przekazujemy do Księdza Proboszcza, ewentualnie umieszczamy w skrzynce, która jest umieszczona przy stoliku z prasą katolicką.
  4. Zakończyliśmy nasze parafialne rekolekcje – Seminarium Odnowy Wiary. W związku z powyższym powstaje w naszej parafii nowa wspólnota. Spotkania będą odbywać się w środy o godz. 17:45 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich do pogłębienia swojej wiary i rozwoju duchowego.
  5. Jutro tj. w poniedziałek kończymy modlitwę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.
  6. W zakrystii są do nabycia Kalendarze maryjne. Zapraszamy zainteresowanych. Cena jednego egzemplarza wynosi 9 zł.