Ogłoszenia duszpasterskie 13 X 2019

  • Przeżywamy wspólnie 28 Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym
  • W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” W tym dniu wszyscy pomagamy młodzieży, która pragnie zdobywać wiedzę, posiada zdolności i talenty; a rodzice nie mają środków materialnych. Dzięki waszej ofiarności ponad 2 tysiące młodych ludzi może rozwijać się, uczyć i zdobywać wiedzę. Dziękujemy bardzo ofiarodawcom za każdą przekazaną ofiarę na to piękne dzieło, które od lat nazwane jest żywym pomnikiem Jana Pawła II.
  • W przyszłą niedzielę, 20 października podobnie jak w ubiegłych latach odbędzie się liczenie wiernych Dominicantes i Communicantes – uczęszczających do kościoła i przystępujących do Komunii Św.
  • W dniu dzisiejszym w naszej Ojczyźnie odbywają się wybory parlamentarne. Katolik ma obowiązek uczestniczenia w życiu publicznym, w tym – obowiązek pójścia na wybory, także w swoim, dobrze pojętym interesie.
  • Jutro, w poniedziałek o godz. 8.15 w naszym kościele będzie sprawowana Msza Św. z racji Dnia Edukacji Narodowej. Modlimy się w intencji naszej dyrekcji, grona pedagogicznego, nauczycieli i wychowawców o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Św. i potrzebne łaski.
  • Wyrażamy wdzięczność państwu Kasprzakom z Jaszczowa za stałe przekazywanie sadzonek i kwiatów, które zdobią otoczenie naszego kościoła. Składamy również podziękowanie tym, którzy trudzą się, pielęgnują i dbają o estetykę terenu wokół kościoła.
  • Trwają prace związane z kapliczką św. Jana Nepomucena w Jaszczowie. Niestety wydarzył się smutny przypadek. Skradziono bowiem materiały – drzewo, które było przeznaczone na wykonanie rusztowania.
  • Powoli wpływają ofiary na bramy i ogrodzenie parkingu przy posesji parafialnej. Za złożone ofiary darczyńcom i zbierającym składamy podziękowanie. Bóg zapłać. Prace związane z ogrodzeniem już się rozpoczęły.
  • Zbliża się okres zimowy i tak jak co roku chcemy ogrzać naszą świątynię. Stąd ofiary, które złożymy na tacę przez 2 następne niedziele będą przeznaczone na zakup oleju grzewczego.
  • Za tydzień odbędzie się również zbiórka do puszek przed kościołami przeznaczona na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.