Ogłoszenia duszpasterskie 13 III 2022 r.

  1.  Przeżywamy obecnie w Kościele II Niedzielę Wielkiego Postu. Nie zapominajmy, iż Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. W dzisiejszą niedzielę nazwaną Ad Gentes przeżywamy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej okazji ofiary, które złożymy do puszki przed kościołem są przeznaczone dla polskich misjonarzy. W tym czasie chcemy im pomóc, aby ich praca w trudnych warunkach nad dziełem ewangelizacji przyniosła oczekiwane owoce. Wesprzyjmy ich trud naszym ofiarnym sercem.
  2. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozdawać będzie po każdej mszy św. cytaty z dzisiejszej Liturgii Słowa. Niech będą dla nas pomocą w głębszym przeżyciu Wielkiego Postu.
  3. Dziękujemy dzisiejszym ofiarodawcom za złożone i przekazane ofiary, które są przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne  w Lublinie.
  4. Wyrażam serdeczne podziękowanie p. Dariuszowi Dziurce za prace, które wykonał w domu parafialnym. Jeszcze raz dziękuję za troskę, dobro i życzliwą pomoc. Bóg zapłać.
  5. Zwracam się z uprzejmą prośbą do naszych parafian, aby w okresie Wielkiego Postu na miarę swoich chęci i możliwości składali ofiary na kwiaty i dekoracje do grobu Pana Jezusa. Tak jak zaznaczyłem w ubiegłą niedzielę ofiary składamy przez poszczególne osoby z grup parafialnych lub bezpośrednio do zakrystii. To wszystko czynimy w poczuciu naszej wiary i bliskości z naszą wspólnotą parafialną.
  6. Prasa katolicka jest do nabycia jak zwykle. Ukazuje ona na bieżąco życie Kościoła w obecnej sytuacji. Jest specjalny numer do kupienia w dniu dzisiejszym – Gość Extra o ojcu Pio. Cena egzemplarza wynosi 10 zł.