Ogłoszenia duszpasterskie 12 XII 2021 r.

  1. Przeżywamy wspólnie III Niedzielę Adwentu. W tym czasie przez udział w rekolekcjach adwentowych, pracę nad sobą i uczynki chrześcijańskiej miłości staramy się przygotować do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków nieprzyjaciół rodziny. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa – także ta wspólnotowa – domowego kościoła.
  2. Przypominamy, iż przez cały okres Adwentu odbywa się przed kościołami zbiórka do puszek dla najbardziej potrzebujących. Są to osoby chore, samotne i opuszczone. Prosimy o wsparcie i pomoc dla nich.
  3. Są do nabycia jeszcze świece wigilijne. Zapraszamy chętnych do zakrystii.
  4. Od 16 grudnia, tj. od czwartku rozpoczynamy nowennę przed Bożym Narodzeniem. W niedzielę nowenna będzie śpiewana o godz. 7.30, a w dni powszednie przed Eucharystią o godz. 17.00.
  5. Prosimy rodziców dzieci I-komunijnych o przygotowanie kościoła i scenerii na święta Bożego Narodzenia.
  6. Zapraszamy i prosimy o zapisy w zakrystii chorych. Chcemy ich odwiedzić przed świętami Bożego Narodzenia z posługa sakramentalną. Przyjazd do chorych będzie uzgodniony telefoniczne.
  7. We wtorek, 14 grudnia msza św. z godz. 17.00 będzie przeniesiona na godz. 7.00 ze względu na spowiedź w sąsiedniej parafii.