Ogłoszenia duszpasterskie 12 VI 2022 r.

  1. Dzisiejsza niedziela jest uroczystością Trójcy Świętej. Trzy Osoby Boskie mówią dzisiaj nam wszystkim o zbawczym działaniu Boga w relacji do człowieka.
  2. Jutro, w poniedziałek w liturgii Kościoła wspominamy św. Antoniego z Padwy. Jest on patronem naszej wspólnoty parafialnej. Nasza parafia za tydzień, w przyszłą niedzielę 19 czerwca przeżywa uroczystość odpustową ku czci św. Antoniego z Padwy. Suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 12.00 z udziałem wiernych i zaproszonych gości. Liturgii będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi o. Tomasz Mular, redemptorysta z Lublina. Zachęcamy również do uczestnictwa w liturgii całą naszą wspólnotę parafialną. Mamy również na uwadze młodzież i dzieci. Prosimy dzieciaki o sypanie kwiatów. Prosimy również o obsługę procesji naszą Straż z całej wspólnoty parafialnej. Tradycyjnie ze względu na uroczystość odpustową nie będzie sprawowanej mszy św. o godz. 10.45.
  3. W wigilię odpustu parafialnego, tj. w sobotę 18 czerwca będzie odprawiona msza św. o godz. 17.00 na naszym cmentarzu parafialnym. Wypraszamy dla naszych bliskich zmarłych, którzy spoczywają w tym świętym miejscu pokój i wieczne zbawienie. O godz. 16.20 rozpoczniemy w kaplicy cmentarnej modlitwę różańcową za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki wypominkowe będzie można nabyć w kościele, ewentualnie na cmentarzu. Przypominamy naszym wiernym i gościom, iż taca z tej mszy św. jest przeznaczona na wywóz śmieci z cmentarza parafialnego. Bardzo prosimy o segregację śmieci cmentarnych. Oddzielamy przede wszystkim śmieci organiczne od szkła i plastików. Bardzo nam również zależy, aby na naszym cmentarzu parafialnym nie rzucać po wszystkich zakamarkach i kątach śmieci cmentarnych.
  4. 13 czerwca, w poniedziałek będzie sprawowana msza św. o godz. 18.00, po liturgii mszy św. odbędzie się nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy.
  5. W najbliższy czwartek, 16 czerwca będziemy wspólnie przeżywać w Kościele uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. będą sprawowane o godz. 9.00 i o godz. 18.00. Z Chrystusem utajonym w Najśw. Sakramencie po mszy św. o godz. 9.00 wyjdziemy na ulice i drogi naszej miejscowości. Procesja eucharystyczna będzie przechodziła podobnie jak w ubiegłych latach. I ołtarz będzie przy posesji p. Ewy Sawic, o pomoc w przygotowaniu ołtarza prosimy mieszkańców ulic Topolowej, 3 Maja i Zielonej. II ołtarz będzie przy budynku państwa Olejnik, o pomoc w przygotowaniu prosimy wiernych z ulic Niepodległości i Wesołej. III ołtarz będzie umieszczony po stronie zakładu pracy, o pomoc w przygotowaniu prosimy wiernych z ulicy Partyzanckiej. IV ołtarz będzie przy kapliczce św. Andrzeja Boboli, o pomoc w przygotowaniu prosimy wiernych z Milejowa Wsi i ul. Klarowskiej. Tak jak co roku zapraszamy na uroczystość Bożego Ciała całą naszą wspólnotę parafialną. Prosimy o pomoc w procesji naszą Straż, która również zatroszczy się o porządek, zapraszamy również do niesienia chorągwi i baldachimu. Feretrony niosą wspólnoty parafialne i biorą czynny, aktywny udział w procesji również dzieci I-komunijne. Ofiary zebrane na tacę z Bożego Ciała przeznaczone są na stypendia przyznane przez Centrum Jana Pawła II. Dzieci z klas czwartych o godz. 9.00 będą obchodzić swoją rocznicę przyjęcia I Komunii Św. Bardzo prosimy by dzieci przyszły w strojach komunijnych, odświętne ubranie, jednocześnie będzie to udział w uroczystej procesji Bożego Ciała. Zachęcamy  i prosimy o dekoracje naszych okien znakami religijnymi. Niech udział w liturgii Eucharystii i procesji będzie pięknym świadectwem i manifestacją naszej wiary.
  6. Na poniedziałek, na godz. 16.00 zapraszamy dzieci z klas czwartych i w ogóle dzieci, aby przygotować się do rocznicy I  Komunii Św. i do udziału w procesji Bożego Ciała.
  7. Dziękujemy wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary na rzecz seminarium duchownego w Lublinie.
  8. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 17 czerwca 2022 r. (piątek po uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej), wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.
  9. W środę, 15 czerwca rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.