Ogłoszenia duszpasterskie 11 XII 2022 r.

  1. Przeżywamy wspólnie III Niedzielę Adwentu. W tym czasie przez udział w rekolekcjach adwentowych, pracę nad sobą i uczynki chrześcijańskiej miłości staramy się przygotować do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków nieprzyjaciół rodziny. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa – także ta wspólnotowa – domowego kościoła.
  2. Przypominamy, iż przez cały okres Adwentu odbywa się przed kościołami zbiórka do puszek dla najbardziej potrzebujących. Są to osoby chore, samotne i opuszczone. Prosimy o wsparcie i pomoc dla nich.
  3. Od 16 grudnia, tj. od piątku rozpoczynamy nowennę przed Bożym Narodzeniem. W niedzielę nowenna będzie śpiewana o godz. 7.30, a w dni powszednie przed Eucharystią o godz. 17.00.
  4. Przypomnienie, prosimy rodziców dzieci I-komunijnych o przygotowanie kościoła i scenerii na święta Bożego Narodzenia; należy się spotkać i omówić scenariusz przygotowania.
  5. Zapraszamy i prosimy o zapisy w zakrystii chorych. Chcemy ich odwiedzić przed świętami Bożego Narodzenia z posługą sakramentalną. Przyjazd do chorych będzie uzgodniony telefoniczne.
  6. We wtorek, 13 grudnia nie będzie sprawowanej mszy św. o godz. 17.00.
  7. Skład Rady Duszpasterskiej podany jest w gablocie ogłoszeń, można się z nim zapoznać.