Ogłoszenia duszpasterskie 11 X 2020 r.

  1.  Przeżywamy obecnie w Kościele 28 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem TOTUS TUUS. W tym dniu wszyscy pomagamy młodzieży, która pragnie zdobywać wiedzę, posiada zdolności i talenty; a rodzice nie mają środków materialnych. Dzięki waszej ofiarności ponad 2 tysiące młodych ludzi może rozwijać się, uczyć się i zdobywać wiedzę. Dziękujemy bardzo ofiarodawcom za każdą przekazaną ofiarę na to piękne dzieło, które od lat nazwane jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.
  3. 13 października, tj. we wtorek zapraszamy na ostatni w tym roku dzień fatimski. Msza Św. będzie sprawowana o godz. 17.00. Po mszy św. odbędzie się procesja fatimska i modlitwa różańcowa.
  4. W przyszłą niedzielę 18 października podobnie jak w ubiegłych latach odbędzie się liczenie wiernych dominicantes i communicantes – uczęszczających do kościoła i przystępujących do Komunii Św.
  5. W dniach 15-18 października 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się VI Kongres Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Przestrzenie dialogu. Chrześcijańskie inspiracje kultury spotkania”. Serdecznie zapraszamy do udziału w kongresie i w wydarzeniach  kulturalnych, które będą towarzyszyć obradom. Debaty będą też  transmitowane drogą internetową. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.kongres.lublin.pl
  6. Tak jak co roku są do nabycia w zakrystii kalendarze maryjne. Zapraszamy zainteresowanych. Cena kalendarza wynosi 6 zł.
  7. Zbliża się okres zimowy i tak jak co roku chcemy ogrzać naszą świątynię. Stąd ofiary, które złożymy na tacę przez dwie następne niedziele będą przeznaczone na zakup oleju grzewczego.
  8. Przypominamy, iż w dniu dzisiejszym po różańcu odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania (klasy ósme szkoły podstawowej) wraz z rodzicami.
  9. W naszej parafii dzieci z klas trzecich przystąpią do I Komunii Św. 16 maja (jest to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego) o godz. 12.00.
  10. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego jest umieszczona płyta z filmem Ziemia Maryi. Film ten obejrzało już 130 tysięcy widzów w kinach w Polsce. Film opowiada o ludziach, którzy doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją. Jest to ciekawa lekcja dla każdego z nas w sensie bliskości, przeżycia i odniesienia w stronę Stwórcy.