Ogłoszenia duszpasterskie 11 VIII 2019

  • Przeżywamy obecnie w Kościele 19 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  • We wtorek, tj. 13 sierpnia o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele uroczysta Msza Św. i Nabożeństwo Fatimskie
  • Przypominamy, iż w środę, tj. 14 sierpnia zgromadzimy się o godz. 18.00 na naszym cmentarzu parafialnym, będzie odprawiona Msza Św. w intencji naszych bliskich zmarłych. Będzie również możliwość modlitwy imiennej w wypominkach. Prosimy o nabywanie kartek wypominkowych.
  • Modlitwa różańcowa za zmarłych imiennie polecanych w wypominkach rozpocznie się o godz. 17.15. Zapraszamy na dar wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych. Przekazujemy państwu informację, iż taca z tego dnia jest przeznaczona na wywóz śmieci cmentarnych.
  • W czwartek, tj. 15 sierpnia nasza wspólnota parafialna przeżywa uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP. W czasie uroczystej sumy o godz. 12.00 podziękujemy Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi za plony ziemi, za żniwa składając wieńce dożynkowe. Jest to znak naszego dziękczynienia za tegoroczne zbiory. Zechciejmy również przynieść bukiety z ziół, zbóż i kwiatów. Zostaną one również uroczyście poświęcone. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w procesji, a mamy na uwadze dzieci komunijne, młodzież, osoby dorosłe i starsze. Prosimy również naszą Straż i Orkiestrę o uczestnictwo w liturgii sumy odpustowej. Liczymy również na przygotowanie kościoła na tę uroczystość.  Zwracam się w szczególny sposób do mieszkańców Jaszczowa o pomoc w przygotowaniu kościoła, otoczenia, o wykonanie prac, które są niezbędne…
  • 15 sierpnia porządek odprawiania mszy świętych jest jak w każdą niedzielę: 8.00, 9.30, 12.00, 17.00.
  • Za dwa tygodnie, 25 sierpnia, w niedzielę w Starościcach będzie sprawowana o godz. 12.00 uroczysta Suma Odpustowa ku czci NMP Częstochowskiej.
  • W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy pielgrzymują na Jasną Górę. Otaczamy ich z naszej strony serdeczną modlitwą.
  • Legion Maryi w Łęcznej organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 13 września. Wyjazd w piątek o godz. 22.00, powrót w sobotę ok. godz. 23.00. Koszt pielgrzymki 70 zł. Zapisy u p. Edwardy Borowiec.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary, które są przeznaczone na Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie.