Ogłoszenia duszpasterskie 10 XI 2019

  1. Dziś przypada w Kościele 32 Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego.
  2. Jutro, w poniedziałek, tj. 11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości. Wdzięczni Panu Bogu za wolność modlimy się na Mszy Św. o godz. 9.00 by nasza Ojczyzna była wierna Krzyżowi, Ewangelii i Kościołowi. Po Mszy Św. przejdziemy na nasz cmentarz parafialny, gdzie odbędzie się dalszy ciąg uroczystości patriotycznej. Prosimy o udział poczty sztandarowe. Serdecznie zapraszamy na liturgię wszystkich, którym dobro naszej Ojczyzny leży głęboko na sercu. W tym dniu Gminny Ośrodek Kultury i Forum Kobiet Gminy Milejów zapraszają na VIII Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się w GOK-u o godz. 15.00. Wystąpią soliści i zespoły z terenu gminy Milejów.
  3. W naszej wspólnocie parafialnej odbędą się rekolekcje adwentowe. Rozpoczną się one w drugą Niedzielę Adwentu, tj. 8 grudnia, natomiast zakończenie rekolekcji odbędzie się we wtorek, czyli 10 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ksiądz prof. Kazimierz Święs z KUL-u, kapłan diecezji tarnowskiej.
  4. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje akcję „Polak z sercem”. Celem akcji jest pomoc Polakom mieszkającym na Białorusi i Ukrainie, którzy mają trudną sytuację materialną. W ramach akcji przeprowadzona będzie zbiórka artykułów spożywczych, chemicznych i szkolnych. Potrwa ona do 24 listopada. Organizatorzy prosili, abyśmy w Milejowie skupili się na zbiórce artykułów szkolnych i papierniczych takich jak papier do drukarek, bloki rysunkowe, bibuła, zeszyty, przybory szkolne, planszowe gry edukacyjne itp. Prosimy o składanie darów w kościele. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  5. Dziękujemy wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom za złożone ofiary, które są przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.