Ogłoszenia duszpasterskie 1 XI 2020 r.

  1. Dzisiaj przypada w Kościele uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to jednocześnie I Niedziela miesiąca listopada. Modlimy się w dniu dzisiejszym w następującej intencji: „Aby postęp w zakresie robotyki i sztucznej inteligencji zawsze służył istocie ludzkiej”.
  2. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek miesiąca korzystamy z sakramentu pokuty pół godziny przed mszą św. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 będzie sprawowana msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych.
  3. W dniu dzisiejszym i jutro w Dzień Zaduszny nie będzie sprawowanej mszy św. o godz. 12.00 w kaplicy cmentarnej. Wszystkie msze św. będą sprawowane w kościele parafialnym.
  4. W listopadzie w sposób szczególny pamiętamy w naszej modlitwie o naszych bliskich zmarłych. W naszej parafii modlimy się codziennie za zmarłych polecanych imiennie w wypominkach.
  5. Jutro we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych msze św. w naszym kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 9.00, 12.00 i 17.00.
  6. Ze względu na obostrzenia sanitarne, a chodzi o nasze zdrowie i życie wszystkie cmentarze są zamknięte od 31 października do 2 listopada. Prosimy naszych wiernych i gości o dostosowanie się do tych wymogów.
  7. W ubiegłym tygodniu, 27 października  zmarł ks. Franciszek Haładyj, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Milejowie, który pracował w latach 1969-1978. Pogrzeb odbył się 29 października w Krasnymstawie, w parafii pw. św. Franciszka Ksawerego.
  8. Dziękujemy wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom za przekazane ofiary, które są przeznaczone na wywóz śmieci cmentarnych.
  9. Zwracamy się do naszych wiernych parafian i miłych gości, aby z troską i odpowiedzialnością mogli uczestniczyć w życiu parafii. Obecność wiernych ze względu na pandemię jest niewielka. Parafia jako wspólnota funkcjonuje w wymiarze duchowym i materialnym. Koszty utrzymania parafii są nieustanne. Mamy na uwadze ogrzewanie kościoła, wywóz śmieci cmentarnych, który jest ogromnym wydatkiem i w ogóle funkcjonowanie parafii. Z tej racji prosimy zawsze o pomoc i zrozumienie. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i pomoc. Prosimy o wpłaty na konto parafii, które jest umieszczone na stronie internetowej.
  10. Za tydzień ofiary, które złożymy do puszki będą przeznaczone na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.