Ogłoszenia duszpasterskie 1 IX 2019

Przeżywamy obecnie w Kościele 22 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

Dzisiaj w I niedzielę miesiąca września modlimy się w nast. intencji: „Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów”. Z tej racji po Sumie odbędzie się wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa.

W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca września. Z sakramentu pokuty można skorzystać zawsze przed Mszą Św. pól godziny wcześniej. W I sobotę miesiąca Msza Św. będzie sprawowana o godz. 8.00 ze zmianą tajemnic różańcowych.

W niedzielę, 8 września o godz. 12.00 przez wstawiennictwo Najśw. Maryi Panny chcemy podziękować za tegoroczne zbiory. Odbędą się dożynki gminne. Zapraszamy na uroczystą Mszę Św.

W poniedziałek, 2 września o godz. 8.15 będzie sprawowana Eucharystia dla wszystkich szkół na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, naszą młodzież oraz nauczycieli i wychowawców, aby rozpocząć czas nauki i pracy z Panem Bogiem.

W dzisiejszą niedzielę we wszystkich kościołach naszej archidiecezji zbierane są ofiary do puszek na Fundusz wspierania Nauki Chrześcijańskiej. Zechciejmy i my wesprzeć to piękne dzieło krzewienia wiary katolickiej.

Przez dwie ostatnie niedziele były zbierane ofiary na spłatę długu za ogrodzenie cmentarza. Zebrano na ten cel 6128 zł (sześć tysięcy sto dwadzieścia osiem złotych). Bóg zapłać za piękny gest ofiarności.