Ogłoszenia duszpasterskie 1 III 2020

 1. Przeżywamy obecnie w Kościele I Niedzielę Wielkiego Postu.
 2. W czasie Wielkiego Postu, który jest czasem łaski i nawrócenia pogłębiamy naszą modlitwę, czynimy wyrzeczenia – chodzi o umartwienie ciała. W Wielkim Poście składamy jałmużnę – jest to dar naszego serca. Środki zgromadzone podczas jałmużny będą przeznaczone na remont ośrodka Domu Zawierzenia Caritas w Firleju. Ośrodek ten już od lat służy jako miejsce organizacji kolonii letnich i zimowisk dla kilkuset dzieci i młodzieży z terenu naszej Archidiecezji oraz dzieci polonijnych z Białorusi i Ukrainy.
 3. W Wielkim Poście rozważamy Mękę Pana Jezusa uczestnicząc nabożnie w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej.
 4. Z racji I Niedzieli miesiąca modlimy się w następującej intencji: „Aby Kościół w Chinach trwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności”.
 5. W bieżącym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek korzystamy z sakramentu pokuty pół godziny przed Mszą Św. Po południu spowiedź w tym dniu od godziny 16.15. W I sobotę miesiąca Msza Św. będzie sprawowana o godz. 8.00 ze zmianą tajemnic różańcowych.
 6. W piątek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie osób przygotowujących się do bierzmowania. Zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będziemy wspólnie przeżywać 2-4 kwietnia (od czwartku do soboty). Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Tabiś – kapłan z diecezji tarnowskiej, który ostatnio pracował na misjach w Afryce.
 9. Zarząd Forum Kobiet Gminy Milejów zaprasza na wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej w dniu 5 kwietnia 2020 r. (Niedziela Palmowa). Koszt wyjazdu 60 zł. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń.
 10. Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie zaprasza na Gminny Dzień Kobiet 8 marca na godz. 16.00. Bliższe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 11. 17 marca  w GOK-u w Milejowie odbędzie się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji z Łęcznej na temat Bezpieczeństwa Seniorów. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.