Ogłoszenia duszpasterskie 09 VI 2024

  1. Przeżywamy obecnie w Kościele X Niedziele Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. 13 czerwca tj. w czwartek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta, a po liturgii odbędzie się procesja wokół kościoła z modlitwą różańcową. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
  3. W przyszłą niedzielę tj. 16 czerwca przypada w naszej parafii piękna uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy. Nasza parafia jest oddana pod opiekę św. Antoniego, który jest patronem naszej wspólnoty. Suma odpustowa będzie sprawowana o godz. 12.00 z udziałem wiernych i zaproszonych gości. Zachęcamy również do uczestnictwa w liturgii całą naszą wspólnotę parafialną. Mamy również na uwadze młodzież i dzieci. Prosimy dzieciaki o sypanie kwiatów. Zapraszamy również naszą Straż do udziału i obsługi uroczystości odpustowej. Tradycyjnie ze względu na uroczystość odpustową nie będzie sprawowanej mszy św. w kościele parafialnym o godz. 10.45 i w Starościcach.
  4. W wigilię odpustu parafialnego, tj. w sobotę 15 czerwca, będzie odprawiona msza św. o godz. 17.00 na naszym cmentarzu parafialnym. Naszą modlitwę zanosimy w intencji naszych bliskich zmarłych, którzy spoczywają w tym świętym miejscu. Będzie również możliwość przed Mszą Świętą modlitwy imiennej w wypominkach. Kartki wypominkowe można nabyć w kościele, ewentualnie na cmentarzu. Modlimy się za zmarłych od godz. 16.15. Taca z tej mszy św. będzie przeznaczona będzie przeznaczona na wywóz śmieci.
  5. Przypominamy, że dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie rady duszpasterskiej w salce parafialnej.
  6. Otrzymaliśmy informację w ubiegłym tygodniu iż firma Max maj która będzie wykonywała prace malarskie we wnętrzu naszego kościoła rozpoczyna prace we wcześniejszym terminie. Od jutra rozpocznie się malowanie nowego kościoła. Koszt wykonywanych prac jest dość spory, chcemy podejść do tego przedsięwzięcia odpowiedzialnie, jesteśmy wszyscy zobowiązani kto należy do naszej wspólnoty parafialnej w sensie podjęcia kosztów za wykonaną pracę, nie możemy uciec od tego zagadnienia w sensie płatności.

Koszt malowania kościoła wynosi 99545 zł. Bardzo prosimy jak najszybciej o zbieranie ofiar na ten piękny cel. Organizujemy się wspólnie, nie czekamy na nikogo, znamy się doskonale w swoim środowisku i doskonale wiemy jak należy zbierać ofiary.   Msze Święte jednak będą sprawowane w naszym kościele przy ołtarzu Matki Bożej.