Ogłoszenia 8 IV 2018

1.     Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest Miłością, potrafi nas kochać i przebaczać. Przypominamy, że o godz. 15.00 odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. To nabożeństwo będzie odprawiane bez Mszy Św.

2.     Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 9.00 i 17.00, w Starościcach o godz. 15.30. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszach Świętych będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

3.     Za tydzień Niedziela Biblijna, która rozpoczyna X Tydzień Biblijny. Podczas przeżywanego w całym kraju „Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego” wysłuchamy fragmentów z Listu św. Pawła do Rzymian – księgi Nowego Testamentu. Zapraszamy wiernych do przyjścia na Mszę Świętą 10 minut przed Jej rozpoczęciem.

4.     W dniu dzisiejszym w święto patronalne Caritasu są zbierane ofiary do puszek przed kościołami. Chcemy pomóc ludziom, którzy cierpią głód, niedostatek. Są to ludzie potrzebujący, chorzy, słabi, samotni, opuszczeni. Bóg zapłać za pomoc.